תותבות קבועות

תותבות קבועות

זמן קריאה משוער: 3 דקות
מטופל מסתכל על עצמו במראה
תוכן עניינים

חלל הפה שלנו מזמן לנו לא מעט חוויות לאורך החיים. כן, כולנו נצטרך לעבור ברגע כזה או אחר טיפולי שיניים מכל מיני סוגים, והדבר הולך ומקבל קצב הרבה יותר מהיר ככל שאנחנו מתבגרים. חלל הפה שלנו הוא מראש איזור רגיש ועדין ביותר, ועל אחת כמה וכמה הוא הופך לכזה כאשר אנחנו הולכים ומתבגרים. עם הזמן, הולכות ונושרות או נעקרות השיניים בעקבות היחלשות וחוסר היכולת לתפקד עוד בתור גורם בעל משמעות ויכולות, ולכן שיניים תותבות קבועות הן פתרון שהמון אנשים משתמשים בו. אז למי מיועדות שיניים תותבות קבועות? איך הן בדיוק עוזרות לנו במהלך היום? איך אפשר לשמור עליהן במצב טוב לאורך שנים? לקחנו את כל השאלות שמעניינות אתכם ומעולם לא העזתם לשאול, והצמדנו להן תשובות שלא יותירו לכם ספק.

שיניים תותבות קבועות – השילוב המושלם של נראות ובריאות

שיניים תותבות קבועות מיועדות לאנשים שמסיבה כזו או אחרת איבדו את סט השיניים הקבוע והטבעי שלהם. לרוב שיניים תותבות קבועות משמשות אנשים מבוגרים, שמתוקף גילם המתקדם הלכו ואיבדו אט אט את השיניים שלהם, אולם גם אנשים שמסיבות בריאותיות כאלו ואחרות איבדו את שיניהם, יכולים  להנות מסט של שיניים תותבות קבועות שיותאם להם באופן אישי.

שיניים תותבות קבועות הן הפתרון המושלם עבור מי שמעוניין להשלים את נראות חלל הפה שלו לכדי נראות מושלמת, ממש כפי שהיה בטרם נפלו השיניים ממקומן, וכמובן עבור מי שממשיך לצרוך מזונות ומשקאות שמצריכים שימוש בשיניים בריאות וחזקות. כמו כן, שיניים תותבות קבועות מתחברות לרקמות החניכיים ולעצם הלסת, ולכן הן דואגות לא להשאיר פערים חשופים שעלולים לפגוע ברקמות ובעצמות.

שיניים תותבות קבועות – למה דווקא קבועות ולא זמניות?

ידוע שאחת האלטרנטיבות המובילות לשיניים תותבות קבועות היא שיניים תותבות זמניות, ונשאלת השאלה ההגיונית והלגיטימית מדוע אלו עדיפות על אלו? ובכן, לשאלה הזו נוכל להשיב על ידי כמה וכמה אלמנטים חשובים ביותר. שיניים תותבות קבועות הן שיניים שמותאמות באופן מדויק ביותר למאפייני חלל הפה של המטופל. מדידות רבות, כמו גם התאמת החומר שממנו עשויות התותבות, נעשות על גבי המטופל לפני שהוא מקבל את סט השיניים התותבות שלו, ולכן הן מאפשרות הגעה לסט שיניים תותבות קבועות לא פחות ממושלם.

כמו כן, שיניים תותבות קבועות יכולות לשמש את המטופל לאורך זמן רב. ברגע ההתקנה, כל מטופל יקבל מרופא השיניים המטפל שלו את ההוראות הברורות לשמירה על ניקיון ואיכות השיניים התותבות, מועדי שליפה שלהן מתוך חלל הפה וכן את אופן התחזוקה שלהן, ולכן הוא יכול להנות מהן למשך שנים רבות.

המחיר של תותבות קבועות – האם זה משהו שאפשרי לעמוד בו בכלל?

אז תראו, חלק מהאנשים בוחרים בשיניים תותבות זמניות על פני שיניים תותבות קבועות בגלל גורם המחיר. ידוע שהמחיר של שיניים תותבות קבועות הוא גבוה יותר באופן משמעותי מאשר המחיר של שיניים תותבות זמניות, ולכן לא כל מטופל יכול להרשות לעצמו, או מעוניין לבחור דווקא בשיניים תותבות קבועות.

שיניים תותבות קבועות – איך זה עובד?

שיניים תותבות קבועות יכולות להגיע בכמה תצורות, כאשר אחת מהן היא שיניים תותבות קבועות באמצעות שתלים דנטליים. באופן הזה, רופא השיניים המטפל יוכל לבצע ניתוח שבו הוא ימקם את הברגים, שבדרך כלל עשויים מחומר הטיטניום, בעצם הלסת. באופן הזה תוכל להתבצע מדידה שתאפשר את התאמת הכתר והשתל שיונחו על גבי הבורג, וישמשו את המטופל בתור שיניים תותבות קבועות ונהדרות לאורך זמן.

האם שיניים תותבות קבועות מיועדות רק לאנשים מבוגרים?

התפישה הרווחת היא ששיניים תותבות קבועות מיועדות לאנשים מבוגרים שנמצאים בגיל הזהב, ושסט השיניים הטבעי שלהם אינו מהווה עוד חלק אינטגרלי מחלל הפה שלהם. לעומת התפישה הזו, קיימת המציאות, שעל פיה גם אנשים צעירים יכולים להסתייע בשיניים תותבות קבועות.

לצערנו, לא מעט אנשים צעירים נאלצים להתמודד גם הם עם אובדן שיניים בגיל צעיר, בעקבות מחלות רפואיות, גנים שהועברו אליהם בתורשה ועוד. גם עבור אנשים אלו, שיניים תותבות קבועות יכולות להוות פתרון מעולה.

שיניים תותבות קבועות – האם זה עניין של חובה?

אם תסתכלו בארצות רחוקות, בעיקר באיזור המזרח, תגלו שלא מעט אנשים בוחרים לתת לחיים לעשות את שלהם, ולהקנות להם מראה טבעי שמותאם לכל סטטוס וגיל באופן אישי. לעומת זאת, בעולם המערבי במיוחד בו נעשים נסיונות להתעלם מגורם הגיל ולאפשר לאורח החיים להתנהל כהרגלו, שיניים תותבות קבועות הן בהחלט מומלצות למי שחווה אובדן של השיניים הטבעיות, ומדוע?

שיניים תותבות קבועות מאפשרות לכם להנות ממראה טבעי ונינוח בכל פעם שאתם יוצאים מהבית, מארחים חברים, או פשוט מחייכים לעצמכם במראה. כמו כן, בעזרת שיניים תותבות קבועות אין כל צורך לשנות את הרגלי התזונה שלכם, למשל. בעזרתן אתם יכולים להמשיך וללעוס מאכלים קשים יותר, לשתות משקאות שונים וכמובן לדבר בלי כל אתגר מיותר.

ניקיון תותבות קבועות – אפשר לתת להן גם לנוח

עצם העובדה ששיניים תותבות קבועות הן קבועות, ממש לא אומר שהן חייבות ללוות אתכם בכל רגע ורגע ביום. מתן מנוחה לשיניים תותבות קבועות הוא חשוב וישפיע משמעותית על אורך החיים שלהן, ולכן מומלץ לשלוף אותן בלילות ולהניח אותן בתוך כוס מים בטמפרטורה פושרת. בהצלחה!

אהבתם? שתפו את המאמר עם חברים >>
Facebook
Twitter
Email
מגזין בי דנטל - BeDental
מגזין בי דנטל - BeDental

בי דנטל הינו פורטל מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש, בכדי שהגולשים בו יוכלו לצרוך מידע עיוני וללא אינטרסים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:
השאירו פרטים להתייעצות ללא עלות
(הפרטים יועברו למרפאה רלוונטית באיזור מגוריכם ולבחירת הטיפול שלכם)