רופא שיניים לילדים – כיצד בוחרים?

רופא שיניים לילדים – כיצד בוחרים?

זמן קריאה משוער: 3 דקות
תוכן עניינים

כולנו צריכים להקפיד על הבריאות של חלל הפה שלנו, ולכן עלינו להיות מודעים וערוכים לקביעת תורים אצל רופא השיניים. אולם המחשבה הראשונית באשר לטיפולי שיניים מושכת לכיוון של האוכלוסייה המבוגרת, אבל גם אוכלוסיית הילדים צריכה להיות חלק מההסדר הזה. רופא שיניים לילדים הוא הדרך הטובה ביותר לשמור גם על חלל הפה של הילדים שלכם, אז בואו נכיר אותו קצת יותר מקרוב.

מה ההבדל בין רופא שיניים לילדים לבין רופא שיניים אחר?

יש כל מיני סוגים של רופאי שיניים, ולא כולם נותנים את השירות שלהם לכל האוכלוסיות. רופא שיניים לילדים הוא מקצועי לא פחות מרופא שיניים אחר, אבל הוא מביא איתו, מעבר למקצועיות גדולה, גם גישה נכונה לטיפול בילדים.

ידוע שהחוויה אצל רופא השיניים היא לא חוויה פשוטה, לא לנו בתור מבוגרים אז על אחת כמה וכמה לא לילדים קטנים. היות והעניין הזה ידוע לכולם, רופא שיניים לילדים יודע בדיוק איך כדאי לפעול על מנת להניע את הילד לשתף איתו פעולה.

גישה שחשוב שתהיה לרופא שיניים לילדים, לפני, אחרי ובזמן הטיפול

רופא שיניים לילדים לא יוכל לבצע את תפקידו כהלכה בלי לשמור על גישה סבלנית, רגועה ונעימה. רופא שיניים לילדים שיהיה חסר סבלנות, וישדר תחושות של לחץ ועצבים, יגרום לילד להיכנס ללחץ מיותר שעלול גם להביא למצב שבו הוא נמנע לחלוטין מלשבת על כיסא הטיפולים. גם בזמן הטיפול עצמו, כאשר הילד כבר משתף פעולה, הגישה הסבלנית צריכה לבוא לידי ביטוי, ועל רופא שיניים לילדים לדעת שגם במהלך הטיפול ייתכנו עצירות לשם נשימה והירגעות.

רופא שיניים לילדים שהוא טוב בעבודתו, יודע גם להסביר לילד מה בדיוק הוא עומד לעבור, בשפה שמובנת לו וברורה לו, מבלי להיכנס לפרטים מיותרים ומפחידים. המטרה של רופא שיניים לילדים היא בסופו של דבר משותפת למטרה שלכם – לשמור על חלל הפה של הילד נקי ומטופל, ולכן כל אמצעי על מנת לעשות זאת הוא אמצעי מבורך.

רופא שיניים לילדים – אילו טיפולים הוא יכול לבצע?

רופא שיניים לילדים מטפל בכלל הבעיות שעלולות להופיע אצל ילדים. הבעיות הנפוצות ביותר אצל ילדים הן בעיות כמו חורים בשיניים, שהטיפול בהם יהיה באמצעות הצבת סתימות, אך גם בעיות כמו התקנת גשר לתיקון מבנה השיניים, לדוגמה, הן בעיות נפוצות בקרב ילדים.

רופא שיניים לילדים – כבר מגיל קטן

הביקור הראשון אצל רופא שיניים לילדים מומלץ שיהיה בגיל 5. בגיל זה השיניים כבר מקבלות את צורתן המלאה, ורופא שיניים לילדים יוכל להבין האם מדובר על קצב התפתחותי טוב, להצביע על בעיות עתידיות שעלולות להתעורר בהמשך הדרך וכן לאבחן את איכות השיניים.

ככל שתקדימו להגיע לתור אצל רופא שיניים לילדים, כך תוכלו להבטיח ביקורת וטיפולים שלא מפספסים שום פרט. כמו כן, גם אחרי הביקור הראשון רצוי להתמיד ולהגיע לביקורת אצל רופא שיניים לילדים אחת ל-6 חודשים בערך.

רופא שיניים לילדים – לבחור את מי שהכי מתאים לכם

יש כל מיני סוגים של אנשים וכל מיני סוגים של רופא שיניים לילדים, ולכן לא ניתן לקבוע בוודאות שרופא שיניים לילדים שמתאים למישהו אחד יתאים גם לכם. בחירה של רופא שיניים לילדים צריכה להיות בחירה דקדקנית, שמביאה בחשבון את האיכויות האישיות של הרופא אל מול האיכויות המקצועיות שלו. יכול מאוד להיות שהקליק הראשוני יהיה שם, אך לא תקבלו המלצות על המקצועיות של הרופא, ולהיפך – יכול להיות שהקליק הראשוני לא יקרה כלל, אבל המקצועיות תעיד על רופא שיניים לילדים שאפשר לסמוך עליו. הכל, בסופו של דבר, מסתכם במה בדיוק אתם מחפשים.

שמירה על היגיינת הפה של הילד, עוד לפני שמגיעים לטיפול אצל רופא שיניים לילדים

הביקור אצל רופא שיניים לילדים הוא אמנם ביקור שממש לא כדאי לפספס, היות והוא טומן בחובו יתרונות גדולים כמו אבחון מוקדם של בעיות וטיפול יעיל בהן, לדוגמה. מה שכן, לצד התפקיד החשוב של רופא שיניים לילדים, לכם בתור ההורים של הילדים יש תפקיד לא פחות חשוב משלו.

הדבר הקל ביותר לעשות הוא להיכנע לרצונות והגחמות של הילדים. משפטים כמו "לא בא לי היום" כתשובה לבקשה לצחצוח שיניים, לדוגמה, הוא משפט שבקלות אפשר לקחת נשימה עמוקה ולקוות שמחר הוא ישתנה, אבל מה קורה בפועל? עוד יום שבו הילדים הולכים לישון עם שאריות המזון, המשקאות והסוכרים שמסתובבים להם בפה, וחבל.

לפני שהמצב מחמיר – רופא שיניים לילדים

במיוחד אם אתם הורים לילדים כאלה, חשוב להקפיד יותר על ביקורים אצל רופא שיניים לילדים. באמצעות כמה בדיקות פשוטות הוא יוכל לאבחן את הבעיות שעלולות להתפתח, או את אלו שכבר התפתחו, בחלל הפה של הילדים, ובמשפט אחד כמו "אני רואה שמתחילות להתעורר כאן בעיות" יוכל לסייע לכם לדחוף את הילדים לשמירה אינטנסיבית יותר על היגיינת הפה.

זה עלול להיות מפחיד – אבל זה לא חייב להיות מפחיד

טיפולי שיניים הם אמנם לא דבר נעים, אבל בחירה מוצלחת של רופא שיניים לילדים שלכם יכולה להפוך אותם להרבה יותר פשוטים והרבה פחות כואבים. כמו כן, רופא שיניים לילדים ידע להתאים פתרונות יעילים למצב שבו הכאבים בלתי נסבלים, כמו שימוש בגז צחוק, על מנת להפוך את כל הסיפור להרבה פחות מפחיד.

אהבתם? שתפו את המאמר עם חברים >>
Facebook
Twitter
Email
מגזין בי דנטל - BeDental
מגזין בי דנטל - BeDental

בי דנטל הינו פורטל מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש, בכדי שהגולשים בו יוכלו לצרוך מידע עיוני וללא אינטרסים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:
השאירו פרטים להתייעצות ללא עלות
(הפרטים יועברו למרפאה רלוונטית באיזור מגוריכם ולבחירת הטיפול שלכם)