ציפוי שיניים

ציפוי שיניים

אנחנו בטוחים שרבים מכם שמעו לא פעם את המונח ציפוי שיניים, אבל לא בהכרח ידעו להגיד מה הוא אומר. היות ועולם רפואת השיניים של המאה ה-21 הוא עולם מלא באפשרויות, ציפוי שיניים הוא אחד מהדברים ששינו את פני הדברים, והם מובילים, עד היום, אנשים רבים לכדי פתרונות אסתטיים ורפואיים כאחד. אז מה חשוב לדעת על ציפוי שיניים? מי זקוק לו? כמה הוא עולה? כל מה שרציתם לדעת ומעולם לא העזתם לשאול – במאמר הבא.

בואו נתחיל מההתחלה – מה זה בכלל ציפוי שיניים?

ציפוי שיניים הוא פעולה מקצועית אשר מתבצעת על ידי רופאי שיניים מומחים. באופן עקרוני, ציפוי שיניים הוא פעולה שבמסגרתה מונחים חומרים שונים על השיניים עצמן, על מנת לעמוד בתור פתרונות הן רפואיים והן אסתטיים – כל מטופל והצורך שהוא מביא איתו. ציפוי שיניים יכול לבוא על גבי שיניים טוחנות שמהוות בעצם את מוקד הלעיסה העיקרי בפה, כמו גם ציפוי שיניים על השיניים הקדמיות.

ציפוי שיניים לשיניים שבורות – אחת האפשרויות הבולטות בעולם רפואת השיניים

ציפוי שיניים הוא יעיל במיוחד כאשר מדובר על שיניים שמכילות חריצים, סדקים או שברים קטנטנים. כל אלו עלולים להוות פתח יעיל לחדירה של חיידקים וחומרים אחרים, שעלולים לגרום לשן להרקיב מבפנים ולפורר אותה עד אובדן מלא. ככל שהשיניים חשופות יותר לחומרים חומציים שונים, שמקורם במאכלים, במשקאות ובאוויר, כך הן נמצאות בסיכוי גבוה יותר לפגיעה, ולהיווצרותן של מחלות ובעיות נוספות.
בהקשר הזה, ציפוי שיניים הוא פתרון סופר אטרקטיבי על מנת לעמוד בתור חומר אוטם לאותם חריצים, סדקים או שברים, ולמנוע מאותם חומרים חומציים לחדור פנימה. כל אלו הם פתרונות בריאותיים, אך ציפוי שיניים יכול בהחלט לעמוד גם בתור פתרון אסתטי. אז איך זה קורה?

ציפוי שיניים לשם שמירה על המראה האסתטי של הפה

ציפוי שיניים הופך רלוונטי במצבים שונים, שבהם שיני המטופלים מונחות בצורה עקומה בתוך הפה, מה שגורם להם מבוכה גדולה באשר לנראות חלל הפה שלהם. כמו כן, ציפוי שיניים הוא מעולה על מנת להסתיר מרווחים שקיימים בין שיניי המטופל, כמו גם שיניים בעלות שברים קטנים ביותר, שלא מהווים סיכון ממשי לבריאות השן, אך מקנים מראה אסתטי הרבה פחות יפה מברגיל.

רגע לפני שמתקדמים – עוד קצת פרטים על השיניים שלנו

השיניים שלנו הן מבין האיברים היותר רגישים ועדינים שיש לנו בגוף. מדובר כאן על איבר שמשמש אותנו לפעולות מורכבות כמו אכילת מאכלים קשים, לדוגמה, מה שהופך אותן להרבה יותר חשופות לפגיעות. כמו כן, השיניים מעורבות גם בפעולת השתייה, שהרבה פעמים מביאה איתה משקאות חומציים שעוטפים את השן מכל צדדיה. בנוסף, אנשים שמעשנים, בין אם באופן קבוע ובין אם באופן קצת פחות תדיר, חושפים את השיניים גם לעשן וניקוטין, שמביאים איתם בעיות גדולות בפני עצמם.
כל אלו, בנפרד וגם ביחד, גורמים לשיניים ללכת ולאבד מחוזקן עם הזמן. במקביל, גם ההתבגרות הטבעית שלנו מביאה איתה את הבעיות שלה, שכן ככל שאנחנו מתבגרים – כך שכבת האמייל, השכבה החיצונית של השיניים וזו שמגנה עליהן, הולכת והופכת חלשה ושברירית יותר.

אז איך ציפוי שיניים קשור לכל אלו?

עם כל הפגיעות שעלולות להתרחש בשיניים שלנו, ציפוי שיניים מהווה פתרון מושלם עבור מי שמעוניין להחזיר לעצמו את מראה השיניים הרענן והלבן, כמו גם למנוע מהן להישחק עוד ועוד. ציפוי שיניים יכול לדאוג לכך שהשיניים יוכלו לתפקד ממש כמו בעבר, ולמטופלים רק יישאר להנות מההשפעות החיוביות שלו.

שיטות של ציפוי שיניים

ציפוי שיניים, אם כן, עבר גלגולים רבים בדרך להיות מה שהוא היום. היום ציפוי שיניים הוא מטריה רחבה שמאגדת תחתיה כל מיני אפשרויות, ועל כן היא מציעה למגוון מטופלים לבחור בדרך המתאימה להם באופן אישי. אז זה הזמן להכיר קצת יותר לעומק את השיטות של ציפוי שיניים, ולהבין מה כל אחת מהן מביאה איתה.

ציפוי שיניים לומינייט

ציפוי שיניים לומינייט הוא ציפוי שיניים מחרסינה. הוא אחד מהסוגים הותיקים ביותר של ציפוי שיניים ברפואת השיניים, והוא משמש לצרכים אסתטיים ורפואיים כאחד. ציפוי שיניים לומינייט ידוע בתור ציפוי שיניים יעיל ביותר, שמאפשר משחק רחב עם צבעים, צורות ועיצובים בפיו של המטופל, לפי בחירתו ובהמלצתו של הרופא המטפל. מאז ועד היום מהווה ציפוי שיניים לומינייט פתרון סופר אטרקטיבי ונפוץ. בעולם.

יתרונות וחסרונות – ציפוי שיניים לומינייט

כמו כל דבר בחיים, גם ציפוי שיניים לומינייט מביא איתו את הדברים הטובים כמו גם את הדברים הפחות טובים. מבחינת יתרונות ניתן לראות שציפוי שיניים לומינייט הוא יעיל ביישור עקמומיות שבאה לידי ביטוי בקשת השיניים, מקנה צבע וצורה טבעיים לשיניים ועומד בתור אפשרות יעילה מאוד לסגירת מרווחים שקיימים בין שיניו של המטופל. נוסף על כל אלו, מדובר כאן על ציפוי שיניים עמיד למשך שנים רבות, ויש לו את היכולת להשתלב בצורה מעולה עם שחזורים שכבר קיימים בפיו של המטופל, וכך להעניק לו מראה אותנטי.
לצד זה, חשוב להכיר גם את הנקודות החלשות יותר של ציפוי שיניים לומינייט. אמנם מדובר על ציפוי שיניים מומלץ, אך לצד זה – מכות חזקות עלולות לגרום לציפוי להיסדק, להישבר או ליפול כליל. כמו כן, העלות של ציפוי שיניים לומינייט היא גבוהה יותר ביחס ליתר השיטות לציפוי שיניים.

ציפוי שיניים קומפוזיט

ציפוי שיניים מסוג קומפוזיט הוא ציפוי שעשוי משכבה דקה ביותר, שעוביה נע בין 0.30 מ"מ-1 מ"מ בלבד. חומר הקומפוזיט הוא חומר שמקורו בשרף, ועל מנת שהוא יוכל לצפות את השיניים, הרופאים המטפלים עושים שימוש בדבק חזק ייעודי לעניין.

יתרונות וחסרונות – ציפוי שיניים קומפוזיט

גם לציפוי שיניים קומפוזיט יש את היתרונות ואת החסרונות שלו. מצד אחד, הוא מביא איתו יתרונות סופר בולטים ומשמעותיים: מדובר כאן על חומר חזק ועמיד מאוד, ועל כן סיכונים כמו שבירה או התנתקות מהמקום הם סיכונים יחסים מצומצמים כאשר מדובר על ציפוי שיניים קומפוזיט. כמו כן, התיקון או החידוש של ציפוי שיניים קומפוזיט הוא קל ונגיש, בעיקר ביחס לציפוי שיניים מסוגים אחרים. בהקשר למחיר – ציפוי שיניים קומפוזיט מהווה את אחד מהפתרונות שנושאים עמם מחירים נוחים וזולים יותר מאשר פתרונות אחרים.
לצד כל אלו, ציפוי שיניים קומפוזיט ידוע בתור כושר ספיגה גבוה לפיגמנטים שונים, ובהתאם צבעו עלול להשתנות יחסית בקלות. החסרון הזה מוליך אל עבר מעקב הרבה יותר תדיר אצל הרופא המטפל, על מנת לוודא את צבע הציפוי ולחדש אותו במידת הצורך.

ציפוי שיניים לומיניריס

כאשר מדברים על סוג זה של ציפוי שיניים, מדברים על ציפוי שגם הוא עשוי מחרסינה. במסגרת ציפוי שיניים לומיניריס, נשרפת החרסינה בחום גבוה, מה שהופך אותה לעמידה לטווח ארוך של שנים. ציפוי שיניים לומיניריס מגיע בעובי דקיק במיוחד של כ-0.20 מ"מ.

יתרונות וחסרונות – ציפוי שיניים לומיניריס

ציפוי שיניים לומיניריס הוא ציפוי שקל מאוד ליישם על גבי השן, ולכן פעולות כמו שיוף או השחזה הן אינן רלוונטיות כאן, ובהתאם אין שום צורך בפעולות כמו הרדמה מכל סוג. מה שכן, חשוב לציין שעוביו הדקיק של ציפוי שיניים לומיניריס לא מתאים לכל מטופל. חלק מהמטופלים, אשר מצב השיניים הראשוני שלהם מראש פחות חזק ופחות לבן, לא יוכלו להנות מציפוי שיניים לומיניריס, שכן הוא לא יהיה יעיל עבורם בשום אופן.

מה העלות של ציפוי שיניים? זה תלוי בשיטה שבה תבחרו

היות וציפוי שיניים הוא הגדרה שמתפרשת על פני לא מעט שטחים שונים, כל אחד מהם מביא איתו את העלות הספציפית לו. נתחיל מציפוי לומינייט, שהוא כאמור מבין הציפויים היקרים ביותר. טווח המחירים של ציפוי לומינייט ינוע בדרך כלל בין 2,000 ש"ח ועד 3,500 ש"ח לערך, עבור ציפוי לשן אחת. ציפוי קומפוזיט, שאותו הזכרנו דווקא בהקשרי מחירים נמוכים יותר, מביא איתו טווח מחירים נמוך יותר באופן משמעותי, שנע בין 450 ש"ח ל-900 ש"ח בדרך כלל, גם כאן עבור שן אחת. באשר לציפוי שיניים לומיניריס – כאן המחיר יתחיל בדרך כלל ב-2,500 ש"ח עבור ציפוי לשן אחת.

ציפוי שיניים – לא פעולה עצמאית

ציפוי שיניים הוא אחד מהטיפולים הרפואיים שאותם תצטרכו לקבל באופן מקצועי. להבדיל מהלבנת שיניים, לדוגמה, שבה קיימת גם שיטה ביתית מעולה – ציפוי שיניים ויישום שלהם על גבי השיניים הוא לחלוטין פעולה שמצריכה ידע, ניסיון ומיומנות.

מקצועיות – מילת המפתח בציפוי שיניים

בהתאם לכל אלו, חשוב גם לדעת כיצד לבחור את הרופא המטפל שלכם. ציפוי שיניים אמור להחזיק מעמד לאורך שנים רבות באופן עקרוני, ולהביא את חלל הפה שלכם למצב סופר אסתטי ויפה. בדיוק בגלל הסיבה הזו, ועל מנת להצליח להנות מכל אלו, רק בחירה ברופא שיניים מקצועי ליישום הציפוי היא בחירה שתוכלו להיות מרוצים ממנה.
חשוב לציין שאנשים רבים לא ששים לבצע השוואות בין הרופאים השונים, ונוטים לבחור באופן אינטואיטיבי, ובעיקר על פי הצעת מחיר זולה יותר. חשוב לציין שאין הצעת מחיר זולה מעידה על טיב העבודה, ולפעמים אפילו ההיפך הוא הנכון. השקיעו מאמץ בהשוואה בין כל הרופאים הרלוונטים, ותוכלו להבטיח בחירה לא פחות ממושלמת.

ציפוי שיניים – כאבים? תופעות לוואי? תשכחו מזה

כאבים ותופעות לוואי הם ממש לא מנת חלקם של טיפולים ליישום ציפוי שיניים. להבדיל מטיפולי שיניים אחרים, במהלך יישום ציפוי שיניים תוכלו להנות מתוצאות מעולות לצד כאבים מינימליים, עד אי הופעת כאבים כלל.
ציפוי שיניים – דברים שעלולים לקרות בהמשך וכדאי להכיר מראש
ציפוי שיניים אמנם יעיל ואמור להחזיק מעמד לאורך טווח זמן ארוך מאוד, אולם יש כמה נקודות שכדאי להכיר מראש. ציפוי שיניים עשוי גם הוא, כמו מגוון פתרונות רפואת שיניים אחרים, מחומרים שעם הזמן עוברים תהליך של שחיקה. ככל שהשחיקה באה לידי ביטוי על גבי הציפוי, כך הוא מתחיל לאבד מחוזקו, ובהתאם השן עלולה להיות חשופה לפגיעות.
רופאי שיניים מקצועיים שמיישמים ציפוי שיניים למטופלים, יודעים ומקפידים על בידוד השן מרוק, כך שהאיטום יוכל להיות כמה שיותר יעיל, אולם בחלק מהמקרים קשה מאוד לשמור על השן יבשה בזמן יישום הציפוי. בדיוק בגלל הסיבה הזו, כדאי לדעת שבמהלך הדרך ייתכן ותצטרכו לחזור אל הרופא לבדיקת טיבו של הציפוי, ולהחליט על החלפתו במידת הצורך.

עמידות, אסתטיקה, מראה מושלם – ציפוי שיניים הוא עולם שלם של יתרונות

עם כל המפורט כאן, מובן היום שציפוי שיניים הוא פתרון לא פחות ממדהים עבור אנשים רבים ברחבי הארץ בפרט וברחבי העולם בכלל. אם אתם זקוקים לפתרון אסתטי או רפואי מסוג זה, ציפוי שיניים הוא בדיוק בשבילכם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

בחורה מקבלת טיפול שיניים
ציפוי שיניים

ציפוי שיניים קומפוזיט

קיימים לא מעט סוגים של ציפויי שיניים, אך חלק מהם נפוצים יותר וחלק מהם נפוצים פחות. המצב הזה קורה בעקבות יתרונות וחסרונות שונים שנלווים לכל

קרא עוד »
בחורה מקבלת טיפול שיניים
ציפוי שיניים

ציפוי שיניים לומיניריס

כל אחד ואחת מאיתנו נולדים עם חלקים שמסבים לו אושר וגאווה, לעומת חלקים שמסבים לו בושה ומורידים לו את הביטחון העצמי. בחלק מהפעמים החלקים האלו,

קרא עוד »
בחורה מקבלת טיפול שיניים
ציפוי שיניים

ציפוי שיניים לומינייט

עולם רפואת השיניים מציע היום אין ספור פתרונות שונים, למגוון בעיות רפואיות ואסתטיות שקשורות בחלל הפה. בין טיפולים מורכבים, טיפולים כואבים וטיפולים ארוכים, ניתן למצוא

קרא עוד »
תמונה של ציפוי שיניים
ציפוי שיניים

כמה עולה ציפוי שיניים

ציפוי שיניים הוא עולם מלא באפשרויות, במיוחד בעידן שבו האמצעים והכלים הטכנולוגים מתפתחים ומתקדמים כל כך. ציפוי שיניים הוא חלק בלתי נפרד מרפואת השיניים של

קרא עוד »
ציפוי שיניים

יתרונות וחסרונות לציפוי שיניים

המון אנשים מחפשים פתרון למראה השיניים שלהם. הם לא שלמים עם צבען של השיניים, עם הסדקים והחורים שנלווים אליהן, עם הצורה העקמומית שלהן ועם רווחים

קרא עוד »
מגזין בי דנטל
הבית האינטרנטי שלכם לכל הקשור
לכלל טיפולי השיניים בישראל.
מגזין מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש.
הצטרפו למאות מטופלים מרוצים שזכו לטיפולי שיניים אצל הרופאים שלנו במחירים מיוחדים.
פגישת ייעוץ/שיחת ייעוץ *ללא עלות*
פנו למרפאה מובילה באיזורכם:
השאירו פרטים להתייעצות ללא עלות
(הפרטים יועברו למרפאה רלוונטית באיזור מגוריכם ולבחירת הטיפול שלכם)