ציפוי שיניים קומפוזיט

ציפוי שיניים קומפוזיט

זמן קריאה משוער: 3 דקות
בחורה מקבלת טיפול שיניים
תוכן עניינים

קיימים לא מעט סוגים של ציפויי שיניים, אך חלק מהם נפוצים יותר וחלק מהם נפוצים פחות. המצב הזה קורה בעקבות יתרונות וחסרונות שונים שנלווים לכל אחת משיטות ציפוי השיניים, ולכן כדאי להבחין בין שיטות יעילות יותר לבין שיטות יעילות פחות. אחת מהשיטות הבולטות ביותר בתחום ציפויי השיניים היא ציפוי שיניים קומפוזיט, אז בואו נבין כמה דברים חשובים עליה, רגע לפני שתתיישבו על כסא הטיפולים. אז מי אתה ציפוי שיניים קומפוזיט? קדימה, בואו נתחיל ונראה. 

ציפוי שיניים – מי צריך, למה צריך, מתי עושים אותו ועוד

על מנת להבין מיהו ציפוי שיניים קומפוזיט, כדאי להכיר קודם את העולם הרחב של ציפוי שיניים. ציפוי שיניים, כשמו כן הוא, בא במטרה לצפות את השיניים בשכבת חומר שעומדת גם בתור שכבת הגנה, וגם בתור שכבה שמסייעת לאסתטיקה ולבריאות של השן. השכבה של ציפוי שיניים יכולה להגיע בגווני צבע רבים, כך שהיא תתאים לכל מטופל – בין אם הגוון הטבעי שלו הוא לבן יותר ובין אם הגוון הטבעי שלו הוא דווקא צהבהב יותר.

יישום של ציפוי שיניים יכול לבוא לידי ביטוי גם על גבי שיניים קדמיות וגם על גבי שיניים אחוריות, כאשר הוא עומד בתור פתרון נהדר למראה, כאשר מדובר על השיניים הקדמיות, ובתור פתרון נהדר לתפקוד לעיסה תקין כאשר מדובר על השיניים האחוריות.

שיניים שבורות – תתפלאו לדעת, זה יותר שכיח ממה שאולי חשבתם

כשאנחנו אנחנו מסתכלים על הפרסומות השונות לרופאי השיניים, למשחות השיניים, למסטיקים ולתכשירים אחרים, אנחנו תמיד מסתכלים בקנאה על השיניים המושלמות של השחקן המצולם. הן תמיד לבנות, צחורות וישרות להפליא, והמראה הזה כמעט נראה לא אמיתי. אז תראו, כנראה שהצילומים עוברים כמה עיצובים רגע לפני שהם עולים על המסך, אבל זה לא אומר שאי אפשר להגיע למראה כזה גם בעצמכם.

שיניים שבורות הן תופעה רווחת בקרב האוכלוסיה, ואנחנו לא מדברים בהכרח על שבר של חצי מהשן, לדוגמה, אלא לפעמים גם על סדקים קטנים שגורמים לה להישאר, בעצם, "פתוחה" וחשופה לחדירת חיידקים. ברגע שזה קורה, ציפוי שיניים קומפוזיט הוא הפתרון המושלם.

למה כל זה קורה בכלל?

אז למה השיניים שלנו עומדות בפני סכנת שבירה? שאלה מצוינת. ככל שאנחנו מתבגרים, השן הולכת והופכת חלשה יותר ויותר. שכבת האמייל החיצונית, שמגנה על השן כחלק מתפקידה, הולכת ונחלשת עם השנים. כן, מדובר על תהליך טבעי שכולנו נסבול ממנו בשלב כזה או אחר, וצריך להכיר אותו מראש על מנת להיערך אליו בהתאם.

כמו כן, גם עזרה חיצונית בדמות עישון, שתייה של משקאות חומציים, אכילה של מאכלים עם רמת חומציות גבוהה, וחוסר הקפדה תדירה על צחצוח שיניים ופעולות נוספות – גם הן יכולות להיות גורם מכריע בבריאות השן.

היכרות עם ציפוי שיניים קומפוזיט

אז הגיע הזמן להכיר את מי שלשמו נתכנסנו – ציפוי שיניים קומפוזיט. מדובר כאן על ציפוי דק מאוד, שעוביו לא יעלה על עובי של 1 מ"מ בלבד. כמו כן, קיימים גם ציפוי שיניים קומפוזיט בעובי דק יותר, שמתחיל ב-0.30 מ"מ. החומר עצמו, חומר הקומפוזיט, מקורו בשרף, ואופן ההדבקה שלו אל השיניים צריך להיעשות באופן מקצועי על ידי רופאים מקצועיים, שמשתמשים בדבק ייעודי לשם הדבקה יעילה שלו.

היתרונות של ציפוי שיניים קומפוזיט – יתרונות רבים וטובים

לא תמיד אנחנו בטוחים במה כדאי לנו לבחור, וכאן בדיוק נכנסת ההשוואה בין השיטות השונות של ציפוי שיניים. אם נסתכל לרגע על היתרונות של ציפוי שיניים קומפוזיט, נגלה שהם כל כך רבים, עד שכמעט ואין סיבה נגלית לעין ללמה לא לבצע אותו.

ציפוי שיניים קומפוזיט הוא עמיד ביותר, חזק, ועמיד לאורך זמן רב. החוזק שלו מאפשר לו לעמוד בתור ציפוי שיניים שאין כל חשש לשברים או התנתקות שלו מהמקום. במידה ומסיבה כזו או אחרת יש צורך בתיקון או חידוש של ציפוי שיניים קומפוזיט, הוא חומר נוח מאוד לעבודה, ולכן תיקון או חידוש מתאפשרים לביצוע מאוד בקלות. כמו כן, ציפוי שיניים קומפוזיט מביא איתו מחירים נוחים במיוחד, עליהם נפרט בהמשך.

חסרונות של ציפוי שיניים קומפוזיט – אין הרבה, אבל כדאי להכיר את אלו שקיימים

ציפוי שיניים קומפוזיט אמנם מביא איתו יתרונות מאוד משמעותיים, בעיקר ביחד לסוגים אחרים של ציפוי שיניים, אולם יש לו נקודת תורפה אחת משמעותית – חומר הקומפוזיט סופג בצורה יחסית יעילה פיגמנטים מסוגים שונים, מה שהופך אותו לחומר שצבעו עלול להפוך לצבע אחר מבלי הרבה מאמץ. בעקבות החסרון הזה, רבים האנשים שמוצאים את עצמם בהליכי חידוש של הציפוי הזה.

הבטחנו לדבר גם על מחירים, אז הנה זה בא: כמה עולה ציפוי שיניים קומפוזיט?

ציפויי שיניים באופן כללי יכולים לעלות ולטפס לטווחים של אלפי שקלים, אולם ציפוי שיניים קומפוזיט לא לוקח חלק במשחק הזה. כשמדברים על ציפוי שיניים קומפוזיט, מדברים על טווח מחירים של כמה מאות שקלים בלבד, כאשר ברוב המקרים הסיפור יסתיים בבין 450 ש"ח ל-900 ש"ח לשן.

מקצועיות היא כל סוד הקסם

על מנת להגיע לתוצאות מעולות של ציפוי שיניים קומפוזיט, לא רק כדאי, אלא הכרחי ממש להשתמש בשירותיו של רופא מקצועי. המקצועיות שלו תוכל להוביל אתכם אל עבר החיוך המושלם, במינימום כאבים ובמחיר הוגן.

אהבתם? שתפו את המאמר עם חברים >>
Facebook
Twitter
Email
מגזין בי דנטל - BeDental
מגזין בי דנטל - BeDental

בי דנטל הינו פורטל מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש, בכדי שהגולשים בו יוכלו לצרוך מידע עיוני וללא אינטרסים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:
השאירו פרטים להתייעצות ללא עלות
(הפרטים יועברו למרפאה רלוונטית באיזור מגוריכם ולבחירת הטיפול שלכם)