צחצוח שיניים

צחצוח שיניים

זמן קריאה משוער: 3 דקות
תוכן עניינים

עוד מגיל קטן, כשהיינו ילדים בגן, קיבלנו הרצאות מהגננת על חשיבותו של צחצוח שיניים. ככל שהתבגרנו, נפגשנו עם יותר ויותר גורמים מקצועיים שיכלו להסביר לנו הרבה יותר מ"למה חשוב לבצע צחצוח שיניים", אלא על כל מיני פרטים נוספים ומבהילים שלאורם צחצוח שיניים הוא לא פחות מחובה עבור כולנו. לצד המידע הנתון בידינו, חלק מהילדים והאנשים עדיין לא מקפידים על צחצוח שיניים תדיר, מה שגורם לבעיות שאתם אפילו לא מתחילים לדמיין. כדי לעשות קצת סדר בדברים, ועל מנת לעורר מהתרדמה את מי ששקע בה, החלטנו לספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על צחצוח שיניים. אז קדימה, מוכנים? תפסו בידכם מברשת ומשחת שיניים – אנחנו יוצאים לדרך!

צחצוח שיניים – מגדול ועד קטן

זה לא סתם שגם ילדים קטנים וגם אנשים מבוגרים מקפידים על צחצוח שיניים. מרגע שהשיניים בוקעות בפה שלנו, הם מתחילות לצבור קילומטראז' של פעילות. פעילות השיניים היא פעילות ענפה מאוד – הן מסייעות לנו בפעולת הלעיסה, הן חלק בלתי נפרד מפעולת הדיבור ובמקביל הן חשופות להמון חומרים חומציים, שמקורם באוכל, שתייה ובאוויר, שעלולים לפגוע בהן.

כל אלו הופכים אותם לסופר רגישות ועדינות, ולכן צחצוח שיניים הוא אחת הפעולות שחשוב להקפיד עליהן, על מנת לשמור על השיניים במצבן הטוב.

החשיבות של צחצוח שיניים

חשבו מה עובר על השיניים שלנו בכל יום – הן מתמודדות עם מאכלים  קשים שצריך לפרק בלעיסה, הן נשטפות עם משקאות שונים שאנחנו לוגמים מהם, הן נעטפות לפעמים בעשן הסיגריות שממלא את חלל הפה שלנו ובקיצור – הן פשוט נמצאות שם בכל מצב. כל ההתמודדויות האלו הופכות את השיניים שלנו לכאלו שאם לא אנחנו נגן עליהן – הן פשוט לא יחזיקו מעמד.

צחצוח שיניים, כמו גם פעולות נוספות כמו שימוש בחוט דנטלי, מי פה וביקורים תדירים אצל השינניות ורופאי השיניים לביקורת, הוא עניין מרכזי בחיים שלנו, והוא אחד מהדברים שיכולים לשמור על השיניים שלנו נקיות ומתפקדות כהלכה.

צחצוח שיניים באמצעות עזרים מקצועיים

אז כן, צחצוח שיניים אולי נתפש כמו פעולה פשוטה לביצוע, אבל דעו לכם שגם לפעולה הזו יש את החוקים שלה. צחצוח שיניים שלא באמצעות עזרים מקצועיים, עלול לגרום לבעיות מהותיות עליהן נדבר ממש בקרוב. צחצוח שיניים באמצעות עזרים מקצועיים צריך לבוא לידי ביטוי באמצעות מברשת שיניים ששערותיה עדינות ואינן עלולות לפגוע בחניכיים שלכם, כמו גם עם משחת שיניים שאינה מכילה חומרים חלשים מדי שעלולים להחליש את השיניים. בחרו היטב את העזרים שלכם לצחצוח שיניים – זו הדרך היחידה להבטיח שאתם צועדים בדרך הנכונה.

ההשלכות של צחצוח שיניים שלא כהלכה

אז ציינו את החשיבות של עזרים מקצועיים לצחצוח שיניים, אבל זה ממש לא הסוף. גם האופן שבו תבצעו את צחצוח השיניים שלכם הוא קריטי מאוד להצלחה, אז איפה מתחילות בעצם בעיות? צחצוח שיניים חזק מדי, לדוגמה, עלול לפצוע את החניכיים שלכם, להחליש את שכבת האמייל של השן ולגרום להיווצרות של פצעים כמו אפתות בחלל הפה. לעומת זאת, צחצוח שיניים חלש מדי עלול לא להיות יעיל, ולהותיר את שאריות המזון במקומן – וחבל.

צחצוח שיניים הוא לא רק סימון וי – הוא פעולה סופר קריטית

בהמשך לאופן שבו אתם מבצעים צחצוח שיניים, חשוב גם להבין שצחצוח שיניים הוא לא משהו שעושים "בשביל הספורט" – הוא דבר שהוא הבסיס לשמירה על חלל הפה שלנו. לכן, צחצוח שיניים זריז של כמה שניות בלבד עלול לפספס את המטרה, לא להגיע לכל המקומות הנסתרים בפה, ולמעשה לא למלא את התפקיד שלו כמו שצריך. בינינו, מדובר על פעולה סופר פשוטה, ואם אתם רוצים לראות ממנה תוצאות – תקדישו לה כמה דקות, זה באמת יבוא רק לטובתכם בסופו של דבר.

מה קורה למי שלא מקפיד על צחצוח שיניים?

חוסר הקפדה על צחצוח שיניים עלול להוביל לתוצאות חמורות. את התוצאות הישירות והמידיות כבר ציינו כאן למעלה, אבל מעבר לזה – עלולות להיות לעניין הזה תוצאות הרבה יותר חמורות. אי הקפדה על צחצוח שיניים עלול להוביל להתפתחות מחלות קשות, נשירת שיניים, סדקים ושברים בשיניים ועוד. כל אלו יובילו אתכם לטיפולים נרחבים ומקיפים של שיקום הפה, ואנחנו שואלים – לא חבל?

פעם בכמה זמן רצוי לבצע צחצוח שיניים?

צחצוח שיניים בבסיס שלו הוא צחצוח שיניים שמתרחש לפחות פעמיים ביום – אחת בבוקר, מיד לאחר ההשכמה, ואחת נוספת בלילה – לקראת השינה. צחצוח שיניים מומלץ יותר הוא צחצוח שיניים שכולל גם את ביצוע הפעולה אחרי כל ארוחה, ולא מעט אנשים מסתובבים עם ערכה קטנה של מברשת ומשחת שיניים ניידות שהולכת איתם לכל מקום – עבודה, פגישות ועוד.

צחצוח שיניים – הצעד הראשון בדרך לחלל פה מושלם

עם כל היתרונות האלו, ברור היום שצחצוח שיניים הוא חובה עבור מי שמעוניין לשמור על חלל פה מושלם. מעבר לתחושת הרעננות הגדולה, מדובר כאן על גורם סופר משמעותי בדרך לשמירה על שיניים חזקות ובריאות. אז במקום לבזבז עשרות אלפי שקלים על טיפולי שיניים, הקפידו מראש על פעולות חשובות כמו צחצוח שיניים, ותוכלו להבטיח חיים שקטים, מאושרים, עם שיניים יפות ונקיות וצמצום סיכונים להתפתחות מחלות. אתם עוד כאן? קדימה, זה הזמן שלכם ללכת לצחצח שיניים. תהנו!

אהבתם? שתפו את המאמר עם חברים >>
Facebook
Twitter
Email
מגזין בי דנטל - BeDental
מגזין בי דנטל - BeDental

בי דנטל הינו פורטל מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש, בכדי שהגולשים בו יוכלו לצרוך מידע עיוני וללא אינטרסים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:
השאירו פרטים להתייעצות ללא עלות
(הפרטים יועברו למרפאה רלוונטית באיזור מגוריכם ולבחירת הטיפול שלכם)