סיכונים בהלבנת שיניים

סיכונים בהלבנת שיניים

זמן קריאה משוער: 3 דקות
תוכן עניינים

לא מעט אנשים עושים את דרכם בשנים האחרונות אל עבר המרפאות השונות, במטרה לבצע הלבנת שיניים שתשיב להם את המראה הצחור והרענן. הלבנת שיניים היום מגיעה בכמה וכמה שיטות ואופנים, ורבים מוקסמים מעצם המחשבה שהם יוכלו לשוב ולחייך מבלי להסתיר את השיניים, ולהרחיק עוד את תחושות הבושה שעטפו אותם לאורך השנים. לצד כל אלו, קיימים כמה סיכונים בהלבנת שיניים שכדאי להכיר רגע לפני שמתיישבים על כסא הטיפולים, ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן. אז מהם הסיכונים בהלבנת שיניים? בואו נתחיל להכיר את כל הפרטים החשובים.

הלבנת שיניים – לא מיועדת לכולם

עוד לפני שאתם שוקלים אם לקבל את הסיכונים בהלבנת שיניים וללכת על זה או לא, כדאי שתדעו שהלבנת שיניים ממש לא מיועדת לכלל האוכלוסיות. נשים בהריון או נשים שעדיין מניקות את ילדיהן, מתבקשות לא לגשת לטיפולי הלבנת שיניים. ולמה? ובכן, סיכונים בהלבנת שיניים עדיין לא ידועים לחלוטין באשר לנשים הרות או מניקות, ולכן חשוב להימנע מכך ולהמתין בסבלנות לרגע שבו הטיפול יתאפשר.

ילדים שנמצאים מתחת לגיל 18 גם הם לא מורשים לעבור טיפולי הלבנת שיניים, היות ולפני גיל זה השיניים עדיין לא נמצאות בשיא צמיחתן. כמו כן, אנשים שסובלים מעששת, דלקות שונות בחניכיים או אנשים שבפיהם נמצאות שיניים שבורות או סדוקות – כל אלו לא יוכלו לגשת להלבנת שיניים מבלי לטפל בבעיות הללו קודם לכן.

סיכונים או תופעות לוואי? יש ביניהם הבדלים

כשמדברים על סיכונים בהלבנת שיניים, חשוב להבדיל בין סיכונים ממשיים לבין תופעות לוואי לגיטימיות שיופיעו לאחר הטיפול. תופעות לוואי נפוצות לאחר הלבנת שיניים הן תופעות כמו רגישות גבוהה יותר באיזור השיניים והחניכיים, במיוחד בזמן אכילה או שתייה של מוצרים חמים או קרים. תופעות לוואי אלו אמורות לחלוף בתוך כמה ימים מרגע סיום הטיפול, ועל כן הן לא מהוות חלק מסיכונים בהלבנת שיניים. אל תופעת הלוואי הזו מצטרפת תופעת לוואי נוספת של נזק קל שנוצר ברקמות החניכיים. בעקבות השימוש במי חמצן כחומר מלבין, ריכוז גבוה מדי של חמצן עלול לפגוע ברקמות, אך גם נזק זה הוא נזק שאמור לחלוף תוך דקות ספורות מרגע סיום הטיפול.

לעומת זאת, סיכונים בהלבנת שיניים מתחילים להיות רלוונטים כאשר תופעות הלוואי הללו לא חולפות. זהו מצב שבו, כמובן, יש צורך לפנות לרופא המטפל לאבחון והמשך טיפול, לפי הצורך.

סיכונים בהלבנת שיניים – המשך

לעומת זאת, קיימים שני סיכונים עיקריים בהלבנת שיניים שכדאי להכיר ולהבין שהם חריגים יותר מהיתר. סיכונים כמו פגיעה בזגוגית השן, לדוגמה, עלולים בהחלט להופיע, בעיקר בקרב מי שבוחר בשיטת הלבנת שיניים ביתית. פגיעה שכזו עלולה להתפתח לכדי דלקת שתופיע בשורש השן, דבר שגורר אחריו כאבים תכופים ועוצמתיים.

כמו כן, חומר ההלבנה הוא חומר שיש להשתמש בו ביתר זהירות, היות ודליפה שלו אל עבר כיוון החניכיים עלולה לגרום לכוויה ורגישות גבוהה במיוחד באיזור. במקרים הפשוטים הדבר יחלוף מעצמו, אך במקרים המורכבים יותר הוא עלול להתפתח לכדי נזקים של ממש במוך השן, כמו גם בשיניים עצמן.

לאור הסיכונים בהלבנת שיניים – האם זה באמת משתלם וכדאי?

אז נכון, סיכונים בהלבנת שיניים הם חלק בלתי נפרד מהטיפול, אבל בינינו – כולנו יודעים שאין כמעט טיפול רפואי או קוסמטי שלא מביא איתו סיכונים כאלו ואחרים. כל עוד תקפידו על שימוש נכון בחומרי ההלבנה, תבחרו להשתמש בחומרים איכותיים ולא חומרים שמתחקים אחריהם, ותעקבו אחר ההוראות לכדי קבלת תוצאות חיוביות של הלבנת שיניים – כך בהתאם תוכלו להבטיח שאתם מצמצמים את הסיכוי להתמודד עם הסיכונים בהלבנת שיניים.

הלבנת שיניים – האם היא מחזיקה מעמד לנצח?

הלבנת שיניים היא טיפול אפקטיבי, שבהחלט יוכל לשמש אתכם לאורך כמה שנים קדימה. כמובן שהעמידות של הלבנת שיניים תלויה בשיטת הלבנת שיניים שבה תבחרו, כאשר כמובן שככל שתבחרו בשיטה מקצועית יותר תוכלו להנות מתוצאות שיתפרשו על פני טווח זמנים ארוך יותר.

לדוגמה, הלבנת שיניים שתיעשה באמצעות חומרים פשוטים מרשתות הפארם, עלולה לא רק לא להאריך ימים, אלא גם לא להביא אתכם, מראש, לתוצאות שאותם אתם מבקשים לקבל.

המחירים של הלבנת שיניים

אחרי שהבנו שבהחלט שווה לבחור בהלבנת שיניים על אף הסיכונים הכרוכים בה, חשוב שנדבר גם על המחירים של הלבנת שיניים. מחירי הלבנת שיניים נקבעים בהתאם לשיטת ההלבנה שתבחרו, כאשר הלבנת שיניים ביתית, לדוגמה, תהיה זולה יותר מאשר הלבנת שיניים שנעשית במרפאה. מדובר כאן על טווחי מחירים שנעים בין 1,000 ש"ח ל-2,000 ש"ח עבור הלבנת שיניים ביתית, ואילו על טווחים קצת גבוהים יותר של בין 2,000 ש"ח ל-3,000 ש"ח עבור הלבנת שיניים שנעשית במרפאה. 

השתכנעתם? מעולה, זה הזמן לקחת את זה צעד אחד קדימה

הבנו את הסיכונים הכרוכים בהלבנת שיניים, למדנו על התוצאות האפקטיביות שהטיפול יכול להביא איתו, והצצנו לטווחי המחירים המקובלים בשוק עבור שיטות הלבנת שיניים שונות. אז מה, בעצם, נשאר לעשות עכשיו? להרים את הכפפה ולצאת לדרך! כשאתם שמים על כף המאזניים את כל הפרטים שכתבנו לכם כאן, ניתן לגלות שכשמדברים על הלבנת שיניים מדברים על טיפול סופר משתלם וסופר איכותי, ולכן כל התמהמהות החל מהרגע היא פשוט מיותרת. אז קדימה, הלבינו שיניים וחזרו לחייך כמו שמגיע לכם!

אהבתם? שתפו את המאמר עם חברים >>
Facebook
Twitter
Email
מגזין בי דנטל - BeDental
מגזין בי דנטל - BeDental

בי דנטל הינו פורטל מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש, בכדי שהגולשים בו יוכלו לצרוך מידע עיוני וללא אינטרסים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:
השאירו פרטים להתייעצות ללא עלות
(הפרטים יועברו למרפאה רלוונטית באיזור מגוריכם ולבחירת הטיפול שלכם)