מרפאת שיניים – כיצד בוחרים ומה חשוב לוודא?

מרפאת שיניים – כיצד בוחרים ומה חשוב לוודא?

זמן קריאה משוער: 3 דקות
מיטת מטופלים של רופא שיניים
תוכן עניינים

מרפאת שיניים היא אחד הגורמים החשובים בעולם הרפואה בכלל ובעולם רפואת השיניים בפרט. מרפאת שיניים היא המקום שבו מאוגדים שירותים שונים שקשורים בחלל הפה, ולכן מאות אנשים מוקדים אותה מדי יום. היות ומרפאת שיניים היא גורם שמרתיע הרבה אנשים, ורבים מהם מפחדים לקבוע אליה תורים, ראינו לנכון לרכז לכם כמה פרטים שיורידו את מפלס החרדה ויגבירו את המודעות לגורם החשוב הזה.

מרפאת שיניים – מה קורה בה?

אז מרפאת שיניים כשמה כן היא, מרפאה שתפקידה להציע מגוון שירותים שקשורים ברפואת השיניים. מרפאת שיניים נותנת שירותים כמו שיננית, טיפולי שורש, סתימות, עקירות, התקנת גשר בשיניים, התקנת כתרים, בדיקות תקופתיות, ביקורת לאחר טיפולים שונים, שחזורי שיניים, צילומי רנטגן, הדמיות שיניים ועוד.

מרפאת שיניים אמונה על שלבים שונים במהלך הטיפול – הן בשלב הבדיקות התקופתיות שמתקיימות לשם אבחון בעיות, הן בשלב הטיפול עצמו והן בשלב שלאחר הטיפול – בבדיקות ובקרה.

איך בוחרים מרפאת שיניים טובה?

מרפאת שיניים טובה היא מרפאת שיניים שמציעה מגוון שירותים נרחבים למטופלים בה, ומעסיקה את מיטב רופאי ורופאות השיניים הפעילים במדינת ישראל. מרפאת שיניים צריכה להוות גורם שנעים לחזור אליו, ושהמטופלים מרגישים בו תחושות נוחות שמאפשרות להם להתחיל כל טיפול ברגל ימין.

כמו כן, ככל שצוות המרפאה משרה אווירה רגועה ונעימה יותר, כך המטופלים יכולים להרגיש שהם הגיעו למקום שבו יטפלו בהם באופן מסור ונעים לאורך כל הזמן.

אמצעים שבהם נעשה שימוש במרפאת שיניים

בעבר מרפאת שיניים היתה גורם מרתיע, היות ונעשה בו שימוש במגוון כלים ועזרים מאיימים ומפחידים. ילדים רבים פיתחו את החשש ממרפאת שיניים בעקבות מפגש עם כלים שונים ומשונים, ועד היום בתור מבוגרים מסרבים להגיע אליה, הן לבדיקות שגרתיות ועל אחת כמה וכמה לטיפולים רציניים.

ניתן להגיד היום בפה מלא שתחום הרפואה עבר שינויים רבים לאורך השנים, והוא מהווה היום גורם שמשתמש במגוון כלים טכנולוגיים מתקדמים, שמאפשרים לרופאי ורופאות השיניים לבצע את תפקידם על הצד הטוב ביותר, תוך הפחתת כמות הכאבים בקרב המטופל, ותוך ביצוע עבודה זריזה ויעילה גם יחד.

מרפאת שיניים וביטוח בריאות – הולכים ביחד?

כל תושב מדינת ישראל זכאי לרכוש לעצמו ביטוח בריאות שיכסה מגוון טיפולים, הן בתחום רפואת השיניים והן בתחומי רפואה אחרים. ביטוחי בריאות מגיעים בהיקפים שונים, ועל כן כל תושב יכול לבחור לעצמו את תכנית ביטוח הבריאות שהכי מתאימה לו באופן אישי. ככל שתכנית ביטוח הבריאות תהיה נרחבת יותר ותכסה חלקים נרחבים יותר, כך גם מחירה החודשי יעלה בהתאם.

הרבה מטיפולי השיניים מקבלים מימון במסגרת ביטוח הבריאות של המטופל, כך שטיפולים של אלפי שקלים יכולים להצטמצם לסכומים נמוכים ונוחים יותר, ולפעמים במסגרת הביטוח אף מתקבלים טיפולים, כמו טיפול ניקוי אבנית אצל השיננית, שאחת לשנה אין כל צורך לשלם עליהם.

מרפאת שיניים פרטית לעומת מרפאת שיניים ששייכת לקופת החולים

קיימים כמה הבדלים בין מרפאת שיניים פרטית לבין מרפאת שיניים ששייכת לקופת החולים. מרפאת שיניים פרטית היא מרפאה עם יתרונות וחסרונות – מצד אחד מדובר על מרפאת שיניים שיכולה להעניק לכל מטופל או מטופלת את היחס האישי הראוי להם, אך מצד שני המחירים עבור טיפולים במרפאת שיניים כזו יהיו משמעותית גבוהים יותר, וביטוחי הבריאות של קופת החולים לא יוכלו להוזיל אותם.

מרפאת שיניים ששייכת לקופת החולים אמנם לא תמיד תוכל לתת את היחס האישי לכל המטופלים באשר הם, אולם המחירים בה יוכלו להיות נוחים יותר ונגישים יותר לכל כיס.

זימון תורים במרפאת שיניים

מרפאת שיניים בפני עצמה היא גורם שמנסה להתפתח עוד ועוד עם הזמן. ממש כמו האביזרים והכלים שבהם משתמשים רופאי השיניים, אביזרים שהם שיא הפיתוח הטכנולוגי עד כה, כך גם מרפאת שיניים מנסה להוות גורם מתקדם וטכנולוגי.

בדיוק בגלל הסיבה הזו זימון תורים במרפאת שיניים הוא פעולה הרבה יותר פשוטה מבעבר. במקום להמתין שעות על קו הטלפון ולחכות שנציג יקבע לכם תור, אתם מוזמנים היום להיכנס באופן עצמאי לאתר האינטרנט של קופת החולים, לבחור במרפאת שיניים שאליה אתם מעוניינים להגיע ופשוט להקיש על התור שאותו מתחשק לכם לשריין לעצמכם.

מרפאת שיניים למגוון אוכלוסיות: תינוקות, ילדים, נוער ומבוגרים

מרפאת שיניים היא גורם שנותן מענה לכל האוכלוסיות ולכל הגילאים. היות וכל שכבת גיל באוכלוסיה מביאה איתה את הבעיות שלה, רופאי שיניים רבים לוקחים חלק בפעילותה של מרפאת שיניים, ומאפשרים למטופלים מכל קשת הגילאים להגיע ולקבל את הבדיקות, הטיפולים והפתרונות המתאימים להם.

החשיבות שבביקור תדיר במרפאת שיניים

עם כל הנתונים שפירטנו כאן בפניכם, ניתן להגיד בפה מלא שמרפאת שינייים היא גורם משמעותי וחשוב בדרך לשמירה על היגיינת הפה שלכם ועל תקינות פעילותו. גם במידה ואתם לא חשים בכאבים שבעקבותיהם אתם מרגישים צורך להגיע למרפאת שיניים, בדיקות תקופתיות צריכות להיות מנת חלקכם. העניין הזה, כמובן, רלוונטי על אחת כמה וכמה כאשר אתם כן מתמודדים עם כאבים שעלולים להעיד על בעיה כזו או אחרת בחלל הפה שלכם, ולכן לא כדאי להתמהמה איתה.

מרפאת שיניים היא הגורם שיוכל למצוא פתרונות הולמים לכל בעיה, ובתנאי שתגיעו אליה לבדיקות בטווח זמן קצר מרגע הופעת הכאבים. אז קדימה, אל תבזבזו זמן, זה הזמן שלכם לגשת אל מרפאת שיניים ולטפל בעצמכם. תהיו בריאים!

אהבתם? שתפו את המאמר עם חברים >>
Facebook
Twitter
Email
מגזין בי דנטל - BeDental
מגזין בי דנטל - BeDental

בי דנטל הינו פורטל מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש, בכדי שהגולשים בו יוכלו לצרוך מידע עיוני וללא אינטרסים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:
השאירו פרטים להתייעצות ללא עלות
(הפרטים יועברו למרפאה רלוונטית באיזור מגוריכם ולבחירת הטיפול שלכם)