כמה עולה ציפוי שיניים

ציפוי שיניים הוא עולם מלא באפשרויות, במיוחד בעידן שבו האמצעים והכלים הטכנולוגים מתפתחים ומתקדמים כל כך. ציפוי שיניים הוא חלק בלתי נפרד מרפואת השיניים של המאה ה-21, ואנשים רבים כבר לקחו בו חלק, הן במדינת ישראל והן בעולם בכלל. כחלק מהיכרות עם התחום של ציפוי שיניים, כדאי גם להבין כמה עולה ציפוי שיניים שכזה, אז החלטנו לא להשאיר אתכם לבד בחיפוש הגדול, אלא לרכז לכם את כל הפרטים שחשוב לדעת – ממש כאן למטה. אז הצטרפו אלינו למסע היכרות עם ציפוי שיניים, שבמהלכו יכול מאוד להיות שתמצאו את הפתרון שחיפשתם לאורך שנים.

ציפוי שיניים – מה זה?

אז כדאי שנתחיל מהיסוד הבסיסי ביותר לעניין הזה, והוא ההבנה של מה זה בכלל ציפוי שיניים. אם כן, ציפוי שיניים הוא פתרון שמאפשר לאנשים רבים להגיע לכדי מראה מושלם של חלל הפה. ציפוי שיניים נותן מענה יעיל למצבים בריאותיים שזקוקים לפתרון – מצבים כמו שיניים שבורות או סדוקות, שבהתאם עלול להיגרם להם נזק רב.

כמו כן, ציפוי שיניים נותן מענה יעיל למצבים אסתטיים שבהן השיניים מונחות בצורה עקומה לאורך הלסתות, במצבים שבהם קיימים מרווחים בין השיניים וגם במצבים שבהם אותם שברים וסדקים שהזכרנו קודם, אמנם לא גדולים על מנת ליצור נזק גדול, אך נוכחים מספיק על מנת להוות מקור בושה.

שיטות אפשריות לציפוי שיניים

היות וציפוי שיניים נותן מענה יעיל כל כך למגוון גדול של סיטואציות, אך טבעי שיהיו יותר מרק דרך אחת לבצע אותו. אם כן, ניתן להבחין בין שתי שיטות עיקריות לציפוי שיניים, ביניהן המטופלים יכולים לבחור בהתאם לשיקולים שונים כמו תקציב, נראות ועוד. שתי השיטות המדוברות הן ציפוי שיניים מסוג לומינייט וציפוי שיניים מסוג קומפוזיט, אז בואו נצלול לעומק של כל אחת מהן ונבין אילו דברים היא מביאה איתה.

ציפוי שיניים מסוג לומינייט – היכרות, יתרונות וחסרונות

ציפוי שיניים מסוג לומינייט הוא ציפוי שעשוי מחרסינה, ומרגע המצאת הטכניקה של ציפוי שיניים ועד היום הוא עומד בתור ציפוי נפוץ ומבוקש ביותר. ציפוי שיניים מסוג לומינייט יכול להיות יעיל הן כפתרון אסתטי והן כפתרון רפואי, והוא מביא איתו גמישות רבה בכל הנוגע לצבעים, עיצובים וצורות, על מנת להתאים בצורה לא פחות ממושלמת לפיו של כל מטופל ומטופל.

ציפוי שיניים מסוג לומינייט שומר על המראה הטבעי של חלל הפה, והוא ידוע בתור ציפוי שניתן לסמוך על תפקודו לטווחי זמן ארוכים במיוחד. מה שכן, חשוב לדעת על ציפוי שיניים מסוג לומינייט שהוא עלול להינזק ממכות חזקות, גם ברמות קלות יחסית של סדק או שבר, אך גם ברמות קשות יותר של נפילה מוחלטת.

כמה עולה ציפוי שיניים מסוג לומינייט?

ציפוי שיניים מסוג לומינייט ידוע בתור סוג ציפוי יקר יותר מבין האפשרויות, כאשר טווח המחירים שהוא מביא איתו מגיע בדרך כלל לבין 2,000-3,500 ש"ח עבור שן בודדת.

ציפוי שיניים מסוג קומפוזיט – האם זו האפשרות הטובה ביותר?

שיטה נוספת של ציפוי שיניים היא ציפוי שיניים קומפוזיט. ציפוי שיניים קומפוזט מביא איתו שכבה דקיקה של בין 0.30 מ"מ ל-1 מ"מ. מקור חומר הקומפוזיט הוא בשרף, ולכן על מנת לצפות באמצעותו בצורה יעילה – הרופאים מצמידים אותו לשן באמצעות דבק ייעודי. ציפוי שיניים קומפוזיט ידוע בתור עמיד לטווח הארוך וחזק ביותר, ונדירים ביותר המקרים שבהם הוא נשבר, נסדק או מתנתק לחלוטין ממקומו.

מה שכן, חשוב לדעת שציפוי שיניים קומפוזיט סופג בקלות רבה יחסית פיגמנטים מסוגים שונים, ולכן צבעו עלול להשתנות בהתאם למאכלים או משקאות מכתימים, לדוגמה. בהתאם, הביקורים אצל הרופא לשם שיפוץ ציפוי שיניים קומפוזיט קיים הם תדירים יותר.

העלות של ציפוי שיניים קומפוזיט

המחיר שציפוי קומפוזיט מביא איתו הוא מחיר נוח ביותר, גם בפני עצמו וגם ביחס לציפויים האחרים. מדובר כאן על טווח של בין 450-900 ש"ח עבור ציפוי לשן אחת, וניתן לראות שמדובר על הבדל משמעותי ביחס לציפוי שיניים לומינייט, למשל.

ציפוי שיניים מסוג לומיניריס – עוד אפשרות שכדאי להכיר

מעבר לשתי שיטות אלו, קיימת גם שיטה של ציפוי שיניים לומיניריס. זהו ציפוי שמחיר יקר יחסית, שמתחיל ב-2,500 ש"ח בדרך כלל, והוא מביא איתו עובי דק במיוחד.

ציפוי שיניים: רגע לפני – הנה כמה דברים שתצטרכו לדעת

בכל שיטת ציפוי שיניים שתבחרו, כדאי הבין שקיים ליישום של הציפוי הליך מקדים. במסגרת ההליך המקדים, יצטרך המטופל לוודא ששיניו נמצאות במצב שבו הן יכולות לקבל את הציפוי בהצלחה. למשל, מטופל שחלל פיו מלא באבנית ובפלאק, ציפוי שיניים לא יהיה יעיל עבורו, והוא לא יוכל לבצע את הטיפול בשום מקרה.

שמירה על ציפוי שיניים – כי חבל שכל המאמץ ירד לטמיון

בחרתם לבצע ציפוי שיניים מסוג כזה או אחר? נהדר! התוצאות בדרך אליכם, והן עומדות להיות נהדרות יותר מאי פעם. מה שכן, חשוב לזכור שרק שמירה על היגיינת הפה תוכל להביא לא רק לתוצאות אלא גם לשמירה עליהן. אם בחרתם להשקיע בציפוי שיניים, אנחנו מניחים שלא תרצו לחזור על הפעולה בקרוב, ואתם מעדיפים שהיא תשמש אתכם לאורך זמן, נכון? אם כן, צחצוח שיניים, שימוש בחוט דנטלי ושטיפת הפה עם מי פה הם חשובים על מנת להנות מהתוצאות לטווח הארוך. תהנו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *