כאבי שיניים

כאבי שיניים

זמן קריאה משוער: 3 דקות
בחור נוגע לעצמו ברחי בגלל כאבים בשיניים
תוכן עניינים

יש כל מיני סוגים של כאבים שאיתם אנחנו נאלצים להתמודד לאורך החיים, אך ללא ספק אחד מסוגי הכאבים החזקים ביותר הם כאבי שיניים. כאבי שיניים הם כאבים שבאים לידי ביטוי, לרוב, לא רק בשיניים, אלא גם מתפזרים לאיזורים סמוכים אחרים, מה שהופך אותם לכאבים שהם לא רק נקודתיים, אלא לכאבים נרחבים ובלתי נסבלים. היות וכאבי שיניים הם עניין שלא פוסח על מרבית האוכלוסיה, כדאי להכיר אותם קצת יותר מקרוב ולהבין כיצד ניתן להתמודד איתם.

ממה נובעים כאבי שיניים?

כאבי שיניים יכולים לנבוע ממגוון רחב של סיבות. בין היתר, ניתן להצביע על חוסר טיפוח ושמירה על היגיינת הפה בתור סיבות להיווצרותם של כאבי שיניים, אך לא רק. כאבי שיניים הרבה פעמים נובעים גם מטעמים של הצטברות של חומרים זרים כמו אבנית, שבמקרים חמורים עלולים להוות מוקד לא רק לכאבים אלא גם לבעיות של ממש.

כאבי שיניים מעידים על בעיה שצריך לטפל בה

כאבי שיניים לא נולדים סתם משום מקום, הם צצים בדרך כלל בעקבות בעיות שמתרחשות בחלל הפה. הרבה פעמים הבעיות האלו כלל לא יהיו שייכות לשיניים עצמן, אלא לאיזורים כמו החניכיים, והכאב יקרין גם על השיניים עצמן. מה שכן, בין אם הבעיה מקורה בשיניים ובין אם לא, כאבי שיניים הם נורת האזהרה הראשונית שאמורה לשלוח אתכם אל רופא השיניים.

כאבי שיניים – לא עניין של גיל

עם כאבי שיניים אנחנו מתמודדים כבר מגיל הינקות, שבהן השיניים צומחות.בתור אנשים בוגרים אנחנו לא ממש זוכרים את טיבם של הכאבים הללו, אבל הם ממש לא הפעם האחרונה שבה אנחנו נאלצים להתמודד איתם.גם בתור ילדים שחווים צמיחה של השיניים הקבועות או סובלים מחורים בשיניים, וגם בתור מבוגרים שמתמודדים עם שיניים שהולכות והופכות פחות ופחות חזקות מרגע לרגע, אנחנו בהחלט עלולים להתמודד עם כאבי שיניים מסוגים שונים.

כאבי שיניים חזקים לעומת כאבי שיניים חלשים

אנחנו מניחים שיצא לכם להתמודד בעבר עם כאבי שיניים חלשים יחסית, כאלו שגרמו לכם לחשוב שאולי מדובר על כאב נקודתי שיחלוף עם הזמן. לפעמים זה נכון, ואתם אכן מגלים לאחר כמה ימים שהכאבים נעלמו, אבל ברוב המקרים כאבי שיניים לא יחלפו כך סתם מעצמם. כאבי שיניים, כאמור, מקורם ברוב המקרים בבעיות שונות בחלל הפה, ולכן, בין אם הם חלשים יותר ובוודאי כאשר הם חזקים מאוד, הפעולה שאתם נדרשים לבצע היא ביקור אצל רופא השיניים שלכם.

רופא השיניים – הדרך לאבחן את מקורם של כאבי שיניים שונים

תחום רפואת השיניים הוא מהתחומים היותר מתקדמים מבחינה טכנולוגית שקיימים היום בעולם. רופאי השיניים משתמשים היום במגוון כלים ועזרים שמסייעים להם לאבחן כל בעיה באופן פשוט וקל, מה שהופך כל ביקור אצלם לזריז ויעיל.

בזמן שאתם מתמודדים עם כאבי שיניים, רופא השיניים יוכל לאבחן גם את הבעיה שלכם באמצעות כלים מתקדמים, לפעמים אפילו מבלי שתחושו בכאב נוסף.

העלות עבור טיפול בכאבי שיניים

טיפולים שנועדו להתמודדות עם כאבי שיניים יביאו איתם מחירים שונים, בהתאם למורכבות הטיפול ובהתאם לחוזקת הכאבים. באופן כללי, כשמדברים על טיפולי עזרה ראשונה, מדברים בדרך כלל על טווח מחירים שלא עולה על בין 200 ₪ ל-500 ₪ לערך. טיפולים מורכבים יותר לכאבי שיניים, כאלו שכוללים מגוון פעולות רחב יותר והתמודדות מורכבת יותר, יכולים גם להגיע למחירים של 2,000 ₪, 5,000 ₪ ויותר.

איך הכי כדאי לטפל בכאבי שיניים?

המונח "כדאי" בעולם הרפואה הוא מונח שכמעט בלתי אפשרי להשתמש בו, היות וקיימות המון בעיות שונות, שלהן מוצמדים פתרונות יעילים המותאמים להן באופן אישי. לכן, על מנת להבין את הדרך הטובה ביותר לטפל בכאבי שיניים, תצטרכו לבקר אצל רופא השיניים שלכם ולאבחן את הבעיה.

לאחר שהבעיה תאובחן וניתן יהיה לשים את האצבע באופן ספציפי יותר על הבעיה שגורמת לכאבי שיניים, ניתן יהיה גם להציע דרכי טיפולי יעילות כמו סתימות, טיפול שורש, עקירות ועוד.

כאבי שיניים – האם ניתן למנוע אותם?

לא תמיד הכל נמצא בידיים שלנו, אבל איפה שאנחנו יכולים לעשות את המיטב – בהחלט כדאי לנקוט באמצעים. הקפדה על ביקור תכוף אצל רופא השיניים שלכם, יוכל להעניק בקרה אינטנסיבית יותר שתוכל, בהמשך, גם למנוע בעיות כמו כאבי שיניים. ביקור של אחת לששה חודשים יכול בהחלט להספיק לעניין הזה, כאשר במקרים מורכבים יותר ניתן גם להעלות את תדירות הביקורים.

כמו כן, שימת הגיינת הפה במקום גבוה בסדר העדיפויות שלכם יכולה, גם היא, לעשות את ההבדל בין חלל פה בריא ומטופח, לבין חלל פה מוזנח שמזמן בעיות נוספות.

כאבי שיניים אחרי טיפולים

כאבי שיניים אחרי טיפולים גם הם כאבים נפוצים, אך הם כאבים הגיוניים שילוו אתכם במשך ימים ספורים לאחר הטיפול. לצערנו, עוד לא נמצאה פרצת הדרך שתאפשר לטיפולי השיניים להיות נטולי כאבים לחלוטין, ולכן כאבי שיניים כתופעת לוואי לאחר טיפולים הם עניין שכדאי לקחת בחשבון.

כאבי שיניים – טיפול מהיר לתוצאות יעילות

במידה ואתם מתמודדים עם כאבי שיניים, זה הזמן שלכם לפנות לגורם מקצועי שיוכל לפתור לכם את הבעיה. במקום להסתובב עם כאבי שיניים שישפיעו באופן ישיר על שגרת היום שלכם, פנו לטיפול הולם ותוכלו לחזור לחיים תקינים ונטולי כאבים.

אהבתם? שתפו את המאמר עם חברים >>
Facebook
Twitter
Email
מגזין בי דנטל - BeDental
מגזין בי דנטל - BeDental

בי דנטל הינו פורטל מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש, בכדי שהגולשים בו יוכלו לצרוך מידע עיוני וללא אינטרסים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:
השאירו פרטים להתייעצות ללא עלות
(הפרטים יועברו למרפאה רלוונטית באיזור מגוריכם ולבחירת הטיפול שלכם)