יישור שיניים

יישור שיניים

לא כולנו נולדים עם קרקע פוריה לצמיחת שיניים מושלמות, להיפך – נדירים האנשים שנולדים איתה. רוב האנשים, ככל שהשיניים מתפתחות ומתקבעות בלסתותיהם, מגלים שצורת השיניים שלהם מביאה איתה עקמומיות גדולה, מרווחים בין השיניים – קדמיות או אחוריות ככל שיהיו, ולומדים לחיות לצד העובדה הזו שהחיוך שלהם לעולם לא יוכל להיות מושלם. צורת השיניים שלהם מנהלת אותם, והם מוצאים את עצמם נמנעים מביצוע פעילויות שונות אך ורק כדי להניע את מראה השיניים שלהם. כל זאת יכול להימנע ברגע עם יישור שיניים מקצועי, שיוכל להינתן לכם בכל רגע נתון על ידי רופא שיניים מומחה ומקצועי. כדי שתתחילו להכיר את הפתרון הזה יותר מקרוב, החלטנו לרכז לכם כאן כמה דברים שאסור בשום אופן לוותר עליהם. אז מוכנים לצאת לדרך החדשה שלכם עם יישור שיניים? קדימה, אנחנו מתחילים אותה ממש עכשיו.

יישור שיניים – בשביל מי הוא מיועד?

יישור שיניים הוא פעולה שקשורה בעולם הרחב של רפואת השיניים. במסגרת יישור שיניים מתבצעים מגוון טיפולים, ועומדות בפניכם לא מעט אפשרויות לבחירה שונות שיובילו את אותה תוצאה נהדרת – שיניים ישרות וחלל פה יפהפה.
יישור שיניים מיועד לכל מי שסובל משיניים שעומדות בצורה עקומה, בין אם מבחינת הזווית ובין אם מבחינת המיקום שלהן בפה, ולכל מי שסובל מרווח בין השיניים – עניין שעלול להיות לא רק לא אסתטי אלא גם מסוכן ומזמין חיידקים בכמות גדולה.

בושה וביטחון עצמי נמוך – לא בבית ספרנו

במידה ואתם סובלים מאחד מאלו או משניהם, אתם בוודאי יכולים להצביע על סיטואציות רבות שבהן אתם מוצאים את עצמכם מתנהלים לא בטבעיות. לעיסה באופן מוקפד ולא משוחרר על יד אנשים, צחוק בפה סגור וחיוך עם שפתיים שמסתירות את השיניים שנמצאות מאחוריהן. כל אלו גורמים לכם להיראות לא טבעיים, ומבפנים ברור לכם שהייתם רוצים מאוד להתנהל בצורה אחרת.
צורת השיניים עלולה בהחלט לגרום לתחושות של בושה ולהוריד את הביטחון העצמי של האדם, ולכן רבים כבר לא מוכנים להתפשר עליה, אלא פונים למגוון טיפולים על מנת לפתור את הבעיה. יישור שיניים, אם כן, נמצא בראש טבלת הפתרונות המובילים לבעיה.

איך עושים יישור שיניים? הכירו את השיטות השונות

תחום הרפואה בכלל ותחום רפואת השיניים בפרט הם תחומים שמקפידים על התפתחות אדירה, הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינת היצע הטיפולים והמוצרים המסייעים היום לטיפולים. אם בעבר יישור שיניים הביא איתו שיטה אחת או שתיים בלבד, הרי שהיום המטופלים יכולים, בליווי וסיוע של רופא שיניים מומחה כמובן, לבחור בין כמה וכמה דרכים שונות, שכל אחת מהן מביאה איתה יתרונות וחסרונות משל עצמה.
ההחלטה יכולה להתקבל באופן משותף בין המטופל לבין רופא השיניים המטפל, כך שבסופו של דבר גם תתקבל תוצאה לשביעות רצונו של המטופל, אך גם לאורך הדרך הוא ירגיש בנוח עם הטיפול הארוך. זה הזמן להכיר את השיטות השונות, על מנת להקל עליכם בהחלטה שתצטרכו לקבל בקרוב.

יישור שיניים אינווזליין

כשמדברים על יישור שיניים האפשרות הראשונה שעולה לראש היא ברזלים מכל מיני סוגים, גם כאלו שיוצאים מתוך הפה, וגם כאלו שמוצמדים אל השיניים ומלווים את המטופל לאורך זמן. לעומת זאת, כשמדברים על יישור שיניים אינווזליין מדברים על שיטה מהפכנית שעובדת בצורה אחרת לגמרי.
לפני כמה שנים יישור שיניים אינווזליין נכנס לשוק רפואת השיניים ושינה את פני הדברים. הטיפול כאן ניתן באמצעות קשתיות – פלטות שקופות לחלוטין העשויות מפלסטיק. עצם העובדה שהפלטות מגיעות בצבע שקוף, מאפשרת למטופלים על ידן להנות מחיוך אסתטי וטבעי, כמו גם פעולות תקינות שיכולות להמשיך ולהתבצע על ידי השיניים בזמן לעיסה, למשל.

יתרונות יישור שיניים אינווזלין

מבחינת יתרונות של יישור שיניים אינווזלין, מדברים כאן על יתרונות מאוד ברורים, אך גם כאלה שכדאי לשים עליהם את האצבע לרגע. אז כמובן שהיתרון הגדול הוא המראה השקוף, ששומר על האסתטיות לאורך הטיפול. בנוסף, יש כאן אפשרות להיעזר בהדמית תלת מימד מדויקת מאוד לצורך שיקוף אופן הטיפול, זמני טיפול קצרים ביותר, כמו גם נוחות הרכבה מקסימלית של הפלטות על שיניו של המטופל, וכמובן ניקיון שיניים נגיש שמאפשר למטופל לשמור, בצורה קלה ונוחה, על היגיינת השיניים והחניכיים שלו.

חסרונות יישור שיניים אינווזלין

לעומת זאת, יש כאן גם כמה חסרונות שכדאי לציין. ראשית, שיתוף הפעולה של המטופל עם אופן הטיפול הוא קריטי לשם הצלחתו. היות והפלטות נשלפות, במידה והמטופל שוכח או לא מרכיב אותן במכוון, גם אם לזמנים קצרים אשר מוגדרים כחלק מהטיפול – לא יוכלו להתקבל תוצאות טובות. כמו כן, היות והפלטות מתחלפות לאורך הטיפול, אי הרכבתן באופן רציף עלול לפגום בהתאמת הפלטות בהמשך, דבר שיפגום גם הוא בטיפול, ייקר אותו ויאריך אותו. בנוסף, כשמדברים על יישור שיניים אינווזלין מדברים על שיטה יקרה יותר מאשר שיטות יישור שיניים אחרות – מחיר שנע בדרך כלל בין 15,000 ש"ח ויכול להגיע אף ל-30,000 ש"ח ויותר.

יישור שיניים עם גשר פנימי לינגואלי

יישור שיניים יכול לבוא לידי ביטוי בדרך נוספת, והיא באמצעות גשר פנימי. יישור שיניים מסוג זה יעשה שימוש בסמכים מתכתיים. אותם סמכים יודבקו, במקום בצד החיצוני של השיניים כמו ברוב השיטות, בצד הפנימי שלהן. הסמכים מקושרים ביניהן באמצעות קשתות דקיקות שעשויות ממתכת, והכוח שהן מפעילות על הסמכים גורם לבסוף ליישור שיניים.

האם גם כאן קיימים יתרונות לצד חסרונות?

בהחלט כן. כל שיטת יישור שיניים תביא איתה נקודות חוזקה ונקודות תורפה, וחשוב להכיר אותן רגע לפני שבוחרים בשיטה הרצויה. אז מבחינת היתרונות, מדובר כאן על שיטה שמבטיחה שמירה על אסתטיקה גבוהה לאורך הטיפול. היות והסמכים נמצאים באיזור הפנימי, לא מתבצעת חשיפה שלהם בזמן חיוך, אכילה או דיבור. כמו כן, יישור שיניים עם גשר פנימי הוא יעיל במיוחד, שכן הסמכים מותאמים אישית לכל מטופל ומטופל, בהתאם למבנה של שיניו.
לעומת זאת, קיימים כאן גם כמה חסרונות. קודם כל, מדובר על שיטת יישור שיניים שקשה להתרגל אליה בהתחלה. הסמכים הרבה פעמים מהווים גורם שמפריע לתפקוד הלשון, הן בזמן אכילה ולעיסה והן בזמן הדיבור. הדבר עתיד להסתדר בהמשך, אך קיימים מטופלים שאינם מסוגלים לצלוח את הקושי ההתחלתי.

המשך חסרונות של שיטת יישור שיניים עם גשר פנימי לינגואלי

גם כאן מדובר על שיטת יישור שיניים יקרה ביותר, בעקבות פעילות מעבדה והתאמה אישית לכל מטופל, אשר מהוות חלק משמעותי מהטיפול והופכות אותו למורכב יותר, כאשר מדובר כאן על עלויות של בין כ-12,000 ש"ח ועד 20,000 ש"ח. כמו כן, מדובר אמנם על שיטת יישור שיניים יעילה במיוחד, אולם היא תביא איתה זמני טיפול ארוכים יותר.

יישור שיניים באמצעות גשר – יעיל מצד אחד, ארוך מצד שני

יישור שינים באמצעות גשר הוא אחת מהשיטות המוכרות ביותר בתחום רפואת השיניים. יישור שיניים באמצעות גשר או "קוביות" הוא יישור שיניים שמאפיין בעיקר ילדים צעירים, אך לאט לאט הופכת השיטה הזו להרבה פחות אהובה ונפוצה על ידי אנשים רבים. יישור שיניים באמצעות גשר הוא בולט וניכר לעין, כך שאין אפשרות להסתיר את עצם קיום הטיפול. כמו כן, יישור שיניים באמצעות גשר הוא יישור שיניים שמשך הטיפול שלו ארוך יחסית, בעיקר ביחס ליתר השיטות הקיימות היום.
לעומת זאת, יישור שיניים באמצעות גשר הוא עדיין שיטה יעילה עבור רבים, שמעדיפים לחסוך את העלויות הגבוהות שהשיטות האחרות ליישר שיניים מביאות איתן. יתרון המחיר הוא עדיין היתרון הבולט של יישור שיניים עם גשר, כאשר מדברים כאן על טווח מחירים שינוע בדרך כלל בין 6,000 ש"ח ל-12,000 ש"ח בלבד.

האם יישור שיניים זה כואב?

יישור שינים הוא אחד מהטיפולים הנפוצים ביותר בתחום רפואת השיניים, ולכן חשוב לגעת גם בנקודה הזו – נקודת הכאב. הימים הראשונים שלאחר התקנת הפלטות או הסמכים הם ימים שמלווים בקשיי הסתגלות קלים, ויש מטופלים שיחושו בתחושות אי נוחות וכאב מסוים.
התחושות האלו נובעות מעצם העובדה שהפלטות או הסמכים מתחילים לעשות את עבודתם, ולמעשה להפעיל לחץ על השיניים. פעולות יום יומיות פשוטות כמו אכילה או דיבור הופכות לקצת יותר מורכבות בימים הראשונים. אז נכון, מדובר אמנם על תחושה לא טבעית ולא נינוחה, אך ניתן להגיד בפירוש שבחלוף הימים הראשונים – לא יורגשו עוד כאבים במהלך הטיפול.

יישור שיניים – לאילו גילאים הוא מיועד?

שיטות שונות של יישור שיניים מיועדות להתחלה בקרב גילאים שונים. התנאי הראשוני להתחלת יישור שיניים הוא כמובן בקיעתן של השיניים הקבועות, משום שרק בשלב זה יישור שיניים יכול להתחיל להיות יעיל באמת. כמו כן, תנאי נוסף שמומלץ לעמוד בו הוא בגרות הילד. יישור שיניים הוא תהליך ארוך, שבמהלכו יש צורך לשמור על היגיינת הפה באופן תדיר, על אף הקשיים. במידה והילד בוגר מספיק ובשל להליך, ניתן להתחיל לבצע יישור שיניים בשיטה הנבחרת.
כמו כן, במידה ומדובר על פלטות נשלפות, מדובר כאן על אחריות נוספת והיא ההקפדה על הרכבתן מדי יום או לילה – בהתאם להוראות הרופא המטפל. במהלך הטיפול נדרשים מפגשי ביקורת אצל הרופא המטפל, ולכן מחויבות מצד המטופל גם בתחום הזה היא הכרחית.

אז מתי אפשר להתחיל? זה תלוי

אם כן, מדובר על עניין אינדיווידואלי לחלוטין, כאשר הגילאים הנפוצים ביותר להתחלה הם גילאי 12-13 לערך. לפעמים נדרשים טיפולים מסוג זה בשלבים מוקדמים יותר, והמשמעויות יועברו על ידי הרופא המטפל לילד המטופל על מנת שלא יתקיימו פערים. במידה ולאורך הזמן יתגלה כי הילד המטופל אינו שומר על היגיינת פיו ועל מילוי תחומי האחריות שלו בזמן הטיפול, עלול הרופא המטפל להחליט על הפסקת הטיפול ושליפת האמצעים ליישור שיניים מפיו של הילד, שכן הדבר עלול לפגוע בבריאותו.

הקשר בין יישור שיניים לבין התפתחות מחלות ודלקות

חלק מהשיטות של יישור שיניים מביאות איתן מורכבות גדולה בשמירה על היגיינת הפה. למשל, יישור שיניים עם "קוביות" מביא איתו קושי לצחצח את השיניים כהלכה, היות והקוביות מסתירות חלק גדול מהשן. לכן, במידה וקיימת מורכבות כזו והמטופל לא מקבל ייעוץ נכון – השיניים והחניכיים עלולות לפתח מחלות ודלקות שונות. על מנת להימנע ממצב כזה, כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל כיצד לשמור על היגיינת הפה במהלך הטיפול.

קיבלתם את מראה הפה המושלם – זה הזמן לשמור עליו יפה ואסתטי

סיימתם את הטיפול וקיבלתם יישור שיניים לשביעות רצונכם? מהמם! זה הזמן לשמור על המראה החדש והנפלא של השיניים והפה שלכם. הקפידו על צחצוח שיניים, שימוש החוט דנטלי ושטיפת הפה במי פה, והבטיחו מראה מושלם לאורך זמן.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

ילדה מקבלת טיפול שיניים
יישור שיניים

בשיניים מטפלים כבר מגיל צעיר

כשהילדים שלנו מגיעים לעולם, כל מה שאנחנו רוצים להבטיח עבורם הוא שיהיה להם תמיד טוב, שיהיו לנו תמיד בריאים, ושתמיד יצליחו לעשות את כל מה

קרא עוד »
בחורה מוציאה גשר שיניים שקוף מחלל הפה
יישור שיניים

האם יש דרך ליישר שיניים ללא גשר

רפואת השיניים מספקת מענה יעיל לכל מיני בעיות שונות. כחלק מהעניין, רפואת השיניים הלכה והתפתחה גם בכל הנוגע לתחום של יישור שיניים. יישור שיניים הוא

קרא עוד »
ילדה לפני טיפול ליישור שיניים
יישור שיניים

יישור שיניים לילדים

כשהילדים מגיעים לעולם, הם מביאים איתם רוך אין סופי ועדינות כובשת. לאחר כמה שנים הם מתחילים להתפתח, ובהתאם אנחנו בתור מבוגרים יכולים להתחיל להבחין בבעיות

קרא עוד »
בחורה מקבלת טיפול שיניים מרופא שיניים
יישור שיניים

פיסול פנים ורפואת שיניים

פיסול פנים ורפואת שיניים יכולים להישמע לכאורה כמו שני עולמות תוכן שממש אינם שייכים אחד לשני, אבל בפועל התפישה הזאת היא לחלוטין מוטעית. פיסול פנים

קרא עוד »
רופא מחזיק גשר שקוף לשיניים
יישור שיניים

שיטות ליישור שיניים

אם נפרוט לרגע את עולמו הרחב של טיפול יישור שיניים, נגלה שיש לא מעט שיטות שמאפשרות להגיע לתוצאות נהדרות במינימום זמן. כן, אם בעבר היינו

קרא עוד »
יישור שיניים

יישור שיניים שקוף

דמיינו לעצמכם שאפשר היה לבצע יישור שיניים ללא כל סממן שיעיד על עצם קיום הטיפול. דמיינו שלא הייתם צריכים להסתובב עם פלטת מתכת גדולה, או

קרא עוד »
בחור מחייך למצלמה
יישור שיניים

יישור שיניים למבוגרים

בוודאי יצא לכם לא פעם להסתכל על פיות של כל מיני אנשים. כן, הפה הוא אחד האיברים המרכזיים בפנים שלנו, והוא משמש אותנו לכדי יצירת

קרא עוד »
מגזין בי דנטל
הבית האינטרנטי שלכם לכל הקשור
לכלל טיפולי השיניים בישראל.
מגזין מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש.
הצטרפו למאות מטופלים מרוצים שזכו לטיפולי שיניים אצל הרופאים שלנו במחירים מיוחדים.
פגישת ייעוץ/שיחת ייעוץ *ללא עלות*
פנו למרפאה מובילה באיזורכם:
השאירו פרטים להתייעצות ללא עלות
(הפרטים יועברו למרפאה רלוונטית באיזור מגוריכם ולבחירת הטיפול שלכם)