השתלת שיניים בשביל מחוסרי שיניים

השתלת שיניים בשביל מחוסרי שיניים

זמן קריאה משוער: 3 דקות
בחורה מתסכלת על עצמה במראה אחרי טיפול להשתלת שיניים
תוכן עניינים

הרבה פעמים אנחנו רואים תמונות או סרטונים של אנשים מרחבי העולם, בדרך כלל ממדינות קצת פחות מתפתחות, שחסרות להם שיניים בתוך הפה. כן, לא מדובר על מראה נדיר בכלל במדינות רחוקות שבהן הפיתוחים הרפואיים הם דלים ביותר, ואין אפשרות להעניק להם מענה הולם לבעיות שאיתן הם נאלצים להתמודד. לצד התמונות והסרטונים המפורסמים האלו, חשוב להבין ששיניים חסרות הן דבר שמאפיין לא רק אנשים מאותן המדינות, אלא גם אנשים שחיים במדינות מערביות מתפתחות, וסובלים מבעיות בחלל הפה שגורמות לאותן שיניים לנשור. השתלת שיניים בשביל מחוסרי שיניים היא האפשרות שעומדת בפניכם, במידה ואתם סובלים מחלל פה נטול שיניים, אז בואו נכיר כמה פרטים חשובים עליה.

השתלת שיניים בשביל מחוסרי שיניים – בואו נלך כמה צעדים לאחור

אז בואו נבין מה מקור הבעיה הזו, שגורמת לאותם אנשים להפוך למחוסרי שיניים. כל אחד ואחת מאיתנו נולדים ללא שיניים, אולם בחלוף כמה חודשים הן מתחילות לצמוח אט אט. ברגע שסט השיניים מתמלא לחלוטין, מתחיל מעין מירוץ לשמירה על בריאות השיניים הללו.

הדבר הזה רלוונטי גם כאשר אנחנו מדברים על שיני חלב, אך על אחת כמה וכמה כאשר אנחנו מדברים על השיניים הקבועות, שתופסות את מקומן של שיני החלב בגילאי 9-12 לערך. מאותו הרגע, בריאות השיניים, לרוב, נמצאת בידיים שלנו.

עשה ואל תעשה של בריאות השיניים – כיצד מונעים השתלת שיניים ומצב של אובדן שיניים?

ברגע שאנחנו אלו שאחראיים במידה מסויימת על בריאות השן, אנחנו צריכים לעשות כל מה שאנחנו יכולים על מנת לדאוג לכך שהן יישמרו ללא דופי. לעומת זאת, אנשים שאינם מקפידים על הפעולות הללו, עלולים בהחלט למצוא את עצמם מחוסרי שיניים בשלב כזה או אחר. אז על מה חשוב להקפיד כאן?

צחצוח שיניים, שימוש בחוט דנטלי ושטיפת חלל הפה באמצעות מי פה יעודיים – כל אלו צריכים להיות חלק בלתי נפרד מחיי היום יום של כולנו. ככל שנוסיף לבצע את הפעולות האלו, כך נוכל להבטיח שמירה על שיניים חזקות ובריאות, ונימנע ממצב של אובדן שיניים והצורך בהשתלת שיניים.

השתלת שיניים בשביל מחוסרי שיניים: עישון ושמירה על השיניים – לא ממש הולכים ביחד

יש כל מיני אנשים שלא יכולים לדמיין את עצמם בלי סיגריה ביד, וזהו בדיוק הזמן לספר לכם שאותם אנשים עומדים בסיכון הרבה יותר גבוה לנפילת השיניים. העשן והניקוטין אינם מהווים השפעה טובה על השיניים, והן בהחלט עלולות להיחלש בעקבות עישון אינטנסיבי מהסוג הזה.

כמו כן, השיניים חשופות לאין ספור גורמים חומציים כמו מאכלים ומשקאות מסוגים שונים. ככל שהרגלי האכילה והשתייה של מאכלים ומשקאות מהסוג הזה הם הרגלים חזקים ומשמעותיים יותר, כך הסיכוי לפגוע בחוזקן של השיניים בעקבותיהם הולך ועולה גם הוא.

יודעים שהגנים שלכם בעיתיים? זה הזמן שלכם לשמור על השיניים שלכם אפילו יותר

השתלת שיניים בשביל מחוסרי שיניים לא פוסחת גם על אנשים שנולדו עם גנים בעיתיים שקשורים בחלל הפה. אנשים שיודעים מראש שהם נושאים בגנים בעיתיים שפוגמים מלכתחילה באיכות השיניים שלהם, צריכים בהתאם להקפיד אפילו יותר על ההיגינה והשמירה על חלל הפה שלהם. כל חריגה מהתנהלות היגיינית תקינה שכזו, עלולה להוביל לפגיעה חמורה באיכות השיניים, ובהתאם לנפליתן.

השתלת שיניים בשביל מחוסרי שיניים – כבר הגעתם למצב כזה? הנה הפתרון שלכם

השתלת שיניים בשביל מחוסרי שיניים, אם כן, היא הפתרון המוביל היום שתחום רפואת השיניים מציע להתמודדות עם הבעיה. השתלת שיניים בעבר אולי היתה הליך מורכב ולא נעים במיוחד, אולם היום קיימים לרשות רופאי השיניים עשרות טכניקות, כלים, עזרים ואביזרים מתקדמים ביותר, שיכולים לסייע לטיפול להיות גם יותר זריז, גם יותר יעיל, וגם הרבה יותר מדויק. אז איך זה עובד בפועל?

השתלת שיניים – הכירו את האפשרויות העומדות בפניכם

השתלת שיניים היא אפשרית הודות לשתלים דנטלים מכל מיני סוגים, שיכולים להיות מותקנים בעצם הלסת ולתפקד בתור שיניים מלאכותיות שמסייעות בכל פעולה ופעולה. שתיים מהאפשרויות הבולטות ביותר לשתלים במסגרת השתלת שיניים הן שתלים מטיטניום וכן שתלים מזירקוניה. מדובר כאן על שתי דרכים מעולות להגיע לתוצאות של שיניים מלאכותיות המתפקדות כהלכה, וכל מטופל רשאי לבחור, במקביל לייעוץ מטעם רופא השיניים המטפל כמובן, את הדרך העדיפה עליו.

שתלים מטיטניום הם שתלים ותיקים בתחום של השתלת שיניים, והם מוכיחים את יעילותם מפעם לפעם. מדובר כאן על שתלים אמינים ועמידים לאורך זמן רב, ולכן רבים בוחרים בהם על פני סוגים אחרים של שתלים. כמו כן, בשנים האחרונות נכנסו לשוק של השתלת שיניים גם שתלים מזירקוניה. מדובר כאן על שתלים לבנים ועמידים לאורך זמן, אולם העלות שלהם גבוהה יותר באופן משמעותי מסוגי שתלים אחרים, לכן רק מטופלים שיכולים להרשות לעצמם את המחיר בוחרים בהם להשתלת שיניים.

השתלת שיניים – אם אפשר, עדיף להימנע מזה, אבל אם אי אפשר – אל תוותרו על זה

במידה והגעתם למצב שבו חסרות לכם שיניים בפה, מומלץ לבצע השתלת שיניים כמה שיותר מהר, על מנת להגן על בריאות הפה שלכם ועל מנת להחזיר אותו למצב תפקודי ראוי. לעומת זאת, אם אתם עדיין יכולים – נסו להגן עד כמה שאפשר על השיניים שלכם, באמצעות שמירה על צחצוח, ניקיון וטיפולי שיניים תדירים, ותוכלו להימנע מהשתלת שיניים.

אהבתם? שתפו את המאמר עם חברים >>
Facebook
Twitter
Email
מגזין בי דנטל - BeDental
מגזין בי דנטל - BeDental

בי דנטל הינו פורטל מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש, בכדי שהגולשים בו יוכלו לצרוך מידע עיוני וללא אינטרסים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:
השאירו פרטים להתייעצות ללא עלות
(הפרטים יועברו למרפאה רלוונטית באיזור מגוריכם ולבחירת הטיפול שלכם)